Koronawirus: Liczba wyleczonych? Na Lubelszczyźnie to pięć osób! [WYLECZENI KORONAWIRUS]

2020-03-26 2:12 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Koronawirus. Jaka jest liczba wyleczonych pacjentów? Znamy nowe, optymistyczne dane: na Lubelszczyźnie to pięć osób, które – jak informuje Urząd Wojewódzki – są już zdrowe. Wyleczeni z koronawirusa SARS-CoV-2 dają innym nadzieję w czasie epidemii. Zobaczcie najnowsze dane!

Liczba wyleczonych z koronawirusa na Lubelszczyźnie to pięć osób! Takie dobre wiadomości przekazał w środę wieczorem Lubelski Urząd Wojewódzki. Do tej pory w regionie potwierdzono 60 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły. Pięć osób zdrowych to dobra i długo wyczekiwana wiadomość.

Na terenie województwa lubelskiego wśród osób, u których zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, jest pięć osób wyleczonych – poinformowała nas Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Kim są wyleczeni pacjenci z Lubelszczyzny? To m.in. cztery osoby z otoczenia lubelskiego „pacjenta zero”, a więc pierwszego odnotowanego i potwierdzonego przypadku koronawirusa w regionie. Pacjent pochodzi z Niedrzwicy Dużej pod Lublinem. Do szpitala trafiła jego rodzina, a testy dały wynik pozytywny.

Kim są wyleczeni z koronawirusa? – Jedna osoba z powiatu kozienickiego, która była hospitalizowana w jednoprofilowym szpitalu zakaźnym w Puławach oraz cztery osoby z powiatu lubelskiego związane z pierwszym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego – dodaje Strzępka.

Sygnały o wyleczonych pacjentach zaczynają docierać także z innych regionów kraju.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
SUPER RAPORT - odc. 4