Koronawirus: Kim są ofiary śmiertelne? Ile osób zmarło od początku epidemii w Polsce?

2020-03-26 5:50 mt
Koronawirus w Polsce
Autor: EAST NEWS Koronawirus w Polsce

Kim są ofiary śmiertelne koronawirusa w Polsce? Z dnia na dzień docierają do nas kolejne, dramatyczne informacje o pacjentach, którzy zmarli przez koronawirusa SARS-CoV-2, powodującego śmiertelnie niebezpieczną chorobę COVID-19. Ile osób zmarło od początku epidemii w Polsce? Kim były? Gdzie odnotowano najwięcej zgonów? Zobaczcie raport z najważniejszymi informacjami w tej sprawie!

Koronawirus: Kim są ofiary śmiertelne epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Ile osób zmarło od początku epidemii koronawirusa? Zobaczcie raport i najważniejsze dane na ten temat.

Od początku epidemii w Polsce przez zakażenie koronawirusem – do 25 marca – zmarło już 14 osób. To oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia i tragiczny bilans zarazy nad Wisłą. Kolejne dni i godziny przynoszą jednak informacje o kolejnych zgonach. Kim są ofiary śmiertelne?

14. ofiarą koronawirusa w Polsce jest 80-letni mężczyzna. Zmarł w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Tego samego dnia – 25 marca – Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 71-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu. To 13. ofiara koronawirusa w Polsce.

Wcześniej potwierdzono śmierć dwóch mężczyzn, pacjentów szpitala we Wrocławiu: 41-letniego i 71-letniego.

24 marca resort zdrowia odnotował 10 z kolei zgon spowodowany koronawirusem w Polsce. To 71-letni mężczyzna hospitalizowany w Cieszynie. Był w ciężkim stanie i – podobnie jak w większości innych ofiar śmiertelnych – miał też choroby współistniejące.

Dziewiątą ofiarą koronawirusa w Polsce był 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. To ksiądz z Białopola pod Chełmem. Miał 68-lat.

Wcześniej, od 12 do 23 marca, w całej Polsce odnotowano osiem przypadków śmierci spowodowanej infekcją SARS-CoV-2. Koronawirus wywołuje śmiertelnie niebezpieczne zapalenie płuc COVID-19.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.