Koronawirus Lubelskie

i

Autor: Pixabay/dimitrisvetsikas1969

Koronawirus. CZARNY WEEKEND w Lubelskiem: 75 ZGONÓW przez COVID w dwa dni

2020-11-16 9:13

Tragiczne dane o konsekwencjach epidemii koronawirusa w Polsce i na Lubelszczyźnie. Za nami czarny weekend w województwie lubelskim. Sanepid potwierdził 75 zgonów przez COVID-19 w dwa dni! Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Najmłodsza z jego ostatnich ofiar w regionie miała… 31 lat. Oto najnowsze, wstrząsające dane skutkach pandemii COVID-19.

Liczba zakażeń koronawirusem w skali kraju przestała rosnąć w lawinowym tempie, ale… skutki pandemii COVID-19 będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo. Teraz dostrzegamy te najbardziej tragiczne: śmierć kolejnych zakażonych koronawirusem. Za nami czarny weekend w woj. lubelskim – 75 zgonów przez COVID-19 w dwa dni. Tragiczny bilans.

Zobacz też: Piękni, młodzi, wysportowani. Daria, Damian i Kacper zginęli w Opatkowicach [ZDJĘCIA]

Tylko w sobotę służby potwierdziły 1563 nowe przypadki zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie. W niedzielę – 1248. – Do 15 listopada 2020 roku potwierdzono łącznie 36 716 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 19 968 ozdrowieńców i 595 zgonów – podsumowuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Koronawirus Lubelskie: 75 zgonów w dwa dni

Setki nowych zakażeń i rosnąca liczba aktywnych przypadków COVID-19 to jedno, ale najbardziej tragiczny bilans dotyczy ofiar śmiertelnych koronawirusa. Tylko w sobotę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie potwierdziła 32 zgony osób chorych na COVID-19 – najmłodsza z nich (kobieta z powiatu łęczyńskiego) miała zaledwie 31 lat (miała choroby współistniejące).

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo

Niedzielny komunikat sanepidu był jeszcze bardziej przerażający. – Z przykrością informuję, że na terenie województwa lubelskiego zmarły 43 osoby – przekazała Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

W sumie, przez dwa dni „czarnego weekendu” w woj. lubelskim potwierdzono śmierć 75 osób chorych na COVID-19. Przypomnijmy, że od początku epidemii koronawirusa w Polsce na Lubelszczyźnie odnotowano 595 ofiar śmiertelnych.

Nowe dane o sytuacji epidemiologicznej na Lubelszczyźnie poznamy w poniedziałek ok. godz. 10.30.