Chcesz przejść na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu!

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; pixabay.com/CC0/e-gabi Chcesz przejść na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu!

Chcesz przejść na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu! [AUDIO]

2018-06-04 9:55

Przejście na emeryturę w czerwcu? To niezbyt dobry pomysł. Ze złożeniem wniosku warto poczekać choćby jeden miesiąc dłużej. Wszystko przez przepisy o waloryzacji składek – w lipcu jest znacznie korzystniejsza niż w czerwcu.

>>> Bogaty jak emeryt? Mieszkaniec Lubelskiego pobiera najwyższe świadczenie w kraju. Nie uwierzycie ile!

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina i radzi – lepszym rozwiązaniem jest przejście na emeryturę w lipcu. – Przykład czerwca potwierdza, że nie zawsze warto spieszyć się ze złożeniem wniosku emerytalnego. Jeśli ktoś kończy wiek emerytalny w czerwcu, najczęściej warto żeby poczekał z wnioskiem do lipca, bo wtedy odbywa się bardzo korzystna, kwartalna waloryzacja składek, a to przekłada się najczęściej na znaczący wzrost wysokości emerytury – tłumaczy Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS na Lubelszczyźnie.

Posłuchaj, dlaczego warto poczekać ze złożeniem wniosku o emeryturę do lipca:


>>> Lubelskie: Zarabiamy niemal najgorzej w kraju. Na co nas stać? [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

Wszyscy niezdecydowani mogą poprosić o pomoc doradcę emerytalnego. Konsultanci dostępni są we wszystkich regionalnych placówkach ZUS na sali obsługi klientów. O poradę można poprosić w każdej chwili, w godzinach pracy placówki.

>>> Mordercy poszukiwani na Lubelszczyźnie. Rozpoznajesz ich? [ZDJĘCIA, RYSOPISY]

Oddział ZUS w Lublinie działa przy ul. Zana 36, 38c. Obsługuje mieszkańców Lublina i Świdnika, a także gmin: Bełżyce, Borzechów, Bychawa, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Mełgiew, Niedrzwica Duża, Niemce, Piaski, Rybczewice, Strzyżewice, Trawniki, Wojciechów, Wólka, Wysokie, Zakrzew.

Godziny obsługi klientów i pracy doradców emerytalnych:

  • Poniedziałek: 8.00-18.00
  • Wtorek-piątek: 8.00-15.00

Więcej szczegółów i adresy terenowych oddziałów ZUS na Lubelszczyźnie dostępne są na stronie www.zus.pl.

>>> Ranking najlepszych uczelni w Polsce. Jak wypadły lubelskie? [WYNIKI]

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE