Kluczkowice: ZASTRZELIŁ 16-latka jak zwierzę! 51-letni MYŚLIWY aresztowany [ZDJĘCIA]

i

Autor: KWP Lublin/Mucha/SE

Kluczkowice: MAKABRYCZNA śmierć 16-latka. Myśliwi pod ostrzałem. Będzie protest

2020-11-10 8:20

Myśliwi pod ostrzałem. Spadła na nich fala nieprzychylnych komentarzy i trudnych pytań po makabrycznej śmierci 16-latka w Kluczkowicach. Młodziutki uczeń tamtejszej szkoły został zastrzelony przez myśliwego. Dariusz Ch. (51 l.), były policjant urządził sobie polowanie razem ze swoim kolegą Marcinem B. (41 l.). Postanowili postrzelać do ludzi?! Finał był tragiczny.

Makabryczna śmierć 16-latka w Kluczkowicach wstrząsnęła nie tylko niewielką miejscowością na Lubelszczyźnie (gmina Opole Lubelskie), ale też regionem i krajem. Imanali N. (+16 l.) niedawno rozpoczął naukę w tamtejszej szkole rolniczej. Chciał zostać sadownikiem. Zginął zastrzelony w sadzie, gdzie poszedł zrywać jabłka. Do tragedii doszło w ubiegłą niedzielę (1.11) wieczorem.

O sprawie makabry w Kluczkowicach pisaliśmy m.in. w tym artykule: Kluczkowice: ZASTRZELIŁ 16-latka jak zwierzę! 51-letni MYŚLIWY aresztowany [ZDJĘCIA]. Myśliwy, który zabił nastolatka, został zatrzymany i aresztowany. Śledczy są przekonani, że strzelając w tym miejscu w nocy, musiał brać poprawkę na to, że cel może być człowiekiem. Strzelił i… odjechał. Grozi mu dożywocie.

A tymczasem aktywiści Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego organizują symboliczny protest przed siedzibą oddziału Polskiego Związku Łowieckiego w Lublinie. We wtorek (10.11) o godz. 13.00 chcą zapalić znicz przed siedzibą PZŁ. Wcześniej organizacja wydała oświadczenie, w którym odcina się od Dariusza Ch., zapowiada wyrzucenie go ze swoich szeregów i współpracę ze śledczymi oraz wsparcie dla rodziny zabitego 16-latka. Pisaliśmy o tym: Myśliwy ZASTRZELIŁ 16-latka w Kluczkowicach. Związek Łowiecki ODCINA SIĘ od Dariusza Ch.?

Problem w tym, że to już nie wróci życia nastolatkowi zamordowanemu przez myśliwego, który postanowił nielegalnie zapolować. Polski Związek Łowiecki już po tragedii zapowiedział prace nad poprawą bezpieczeństwa polowań. – PZŁ jak zwykle się wybiela. Wybiela morderców – komentują działacze Lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego. To nieformalna grupa przeciwników polowań i działań myśliwych. We wtorek o godz. 13.00 chcą przypomnieć o tragedii Imanalego.

Przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie postawiono kontenery, zastąpią one namiot do triażu i pozwolą odizolować pacjentów.