Kim jest Tomasz Zalewa? Rozrzucał śmieci w centrum Lublina. To nie jedyny "wyskok"

2020-08-14 14:02 ToM
Kim jest Tomasz Zalewa? Rozrzucał śmieci w centrum Lublina. To nie jedyny wyskok
Autor: Miasto Lublin/Facebook Kim jest Tomasz Zalewa? Rozrzucał śmieci w centrum Lublina. To nie jedyny "wyskok"

Kim jest Tomasz Zalewa? W czwartek na antenie TVP3 Lublin wyświetlono materiał o śmieciach na placu imienia Lecha Kaczyńskiego. Bardzo szybko okazało się, że odpady wcześniej wyciągnął z kosza i porozrzucał Tomasz Zalewa - jedna z gwiazd lubelskiego oddziału TVP, dziennikarz wielokrotnie obecny na ekranie jako reporter oraz prowadzący. "W razie potrzeby robi za małpę" - czytamy na oficjalnym profilu TVP3 Lublin.

Tomasz Zalewa był związany TVP 3 Lublin od kilku lat. Wcześniej dziennikarz "zasłynął" w internecie reportażem, po którym porównano jego materiał do gierkowskiej propagandy. Tomasz Zalewa relacjonował realizację programu Mieszkania Plus w sposób łudząco podobny do materiałów o wizycie Edwarda Gierka na budowie Ursynowa ponad 40 lat temu. To jednak nie wszystko. Uwagę internautów zwrócił również opis dziennikarza w mediach społecznościowych jego pracodawcy, gdzie Tomasz Zalewa deklaruje, że "w razie potrzeby robi za małpę", a jego hobby to "księgowość oraz tapicerstwo"

"Tomasz Zalewa – reporter Panoramy Lubelskiej - programu informacyjnego TVP LUBLIN. Współprowadzący „Poranek z Panoramą” i „Magazyn Sportowy”. W razie potrzeby robi także za małpę. Wcześniej m.in. w Radiu Centrum, Radiu Puls, Radiu Złote Przeboje. Cechuje go wysoka kultura osobista i erudycja. Jego hobby to księgowość, oraz tapicerstwo. W wolnych chwilach uprawia szermierkę intelektualną i gra w squasha" - tak opisywał dziennikarza oficjalny profil stacji w mediach społecznościowych. Niedługo po publikacji tego artykułu wpis zniknął z sieci.

Pod zabawną w zamierzeniu prezentacją wylało się morze hejtu! Komentujący nie przebierali w słowach! Co ciekawe, wielu internautów zamieściło komentarze w ciągu ostatniej doby. Zmanipulowany materiał o śmieciach w Lublinie przyczynił się do końca kariery Tomasza Zalewy w TVP3 Lublin.

Na reakcję dyrektora TVP3 Lublin Ryszarda Montusiewicza nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w czwartek szef stacji rozwiązał w trybie natychmiastowym umowę z Tomaszem Zalewą.

Dziennikarz TVP rozrzuca śmieci w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.