Kiedy przestanie padać? Lublin zalany deszczem. Prognoza pogody

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/_Alicja_ Kiedy przestanie padać? Lublin zalany deszczem. Prognoza pogody

Kiedy przestanie padać? Lublin zalany deszczem. Prognoza pogody

2021-08-24 7:43

Kiedy przestanie padać w Lublinie i na Lubelszczyźnie? Miasto i region od poniedziałku niemal nieprzerwanie zalewane są deszczem. Na terenie całego województwa obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o intensywnych opadach deszczu. Kiedy przestanie padać? Sprawdź aktualne prognozy pogody dla Lublina i województwa lubelskiego.

Kiedy przestanie padać? Lublin od poniedziałku niemal nieprzerwanie zalany jest deszczem. W regionie jest podobnie. Prognoza pogody i to, co widzimy za oknem, przypomina bardziej jesień niż sierpień i wakacje. Kiedy przestanie padać w Lublinie? Jak długo będzie jeszcze lało na Lubelszczyźnie? W całym województwie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia o intensywnych opadach deszczu. Obowiązuje do godz. 10.00, ale – jak zaznaczają synoptycy – może zostać przedłużony. – Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 40 mm do 70 mm, lokalnie 80 mm – informują przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od rana w Lublinie wszystko zgadza się z prognozami – leje jak z cebra. Kiedy przestanie padać w Lublinie? Według prognoz do południa będzie bardzo deszczowo, choć w Lublinie i okolicach na jakiś czas przestanie lać. Niestety, opady deszczu – choć nie tak silne, jak rano – będą nam towarzyszyć przez cały dzień.

Zobacz też: Zarudzie: Pociąg staranował ciągnik. Krwawy horror na torach

Super Raport 23.08 (Goście: Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ oraz Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica)

Deszcz w Lublinie przestanie padać dopiero we wtorek wieczorem, po godz. 20.00-21.00 – przewidują synoptycy. Środa ma być już bardziej słoneczna i cieplejsza – do 17 stopni Celsjusza (to maksymalna temperatura, jaką pokażą termometry 25 sierpnia). W czwartek deszcz znów może powrócić, podobnie w nocy z piątku na sobotę, choć nie będzie padał już tak długo i tak intensywnie, jak w poniedziałek i wtorek.

Ostrzeżenia II stopnia o intensywnych opadach obowiązują też we wtorkowy poranek na części Mazowsza i Dolnym Śląsku. W Jeleniej Górze i okolicach wprowadzono nawet alert III stopnia.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?