Kazimierz Dolny: 14-latek utonął w Wiśle. Makabryczna śmierć nastolatka

i

Autor: KWP Lublin Kazimierz Dolny: 14-latek utonął w Wiśle. Makabryczna śmierć nastolatka

Straszna tragedia

Kazimierz Dolny: 14-latek utonął w Wiśle. Makabryczna śmierć nastolatka

2022-08-19 21:01

Przyjechał do Kazimierza Dolnego z rodzeństwem i… już nigdy nie wróci do domu. Miał przed sobą całe życie, a stracił je w jednej chwili. 14-letni chłopiec utonął w Wiśle w Kazimierzu Dolnym. Makabryczny wypadek w piątek, 19 sierpnia. – To 15 ofiara wody w tym sezonie w naszym województwie – informuje policja, która wyjaśnia okoliczności tragedii.

Kazimierz Dolny. Makabryczny wypadek nad Wisłą. 14-latek utonął w rzece. Przyjechał do Kazimierza razem z rodzeństwem, najpewniej po to, by odpocząć w wakacyjny weekend. Radosna przygoda zamieniła się w koszmar i dramat. Tej tragedii nie da się już odwrócić…

Dziś po południu w rzece Wisła w Kazimierzu Dolnym utopił się 14 letni chłopiec. Przyjechał do Kazimierza Dolnego z pełnoletnim rodzeństwem. Ustalamy okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, którzy badają okoliczności tragicznego wypadku.

Wjechała w 11-latkę na pasach! Szokujące nagranie!

Na miejsce tragedii zostali wezwani strażacy i WOPR-owcy, którzy stacjonują w Kazimierzu Dolnym.

Po kilku minutach poszukiwań udało nam się podjąć osobę poszkodowaną z wody do naszej łodzi, gdzie razem z kolegami z JRG Puławy oraz z WOPR w Kazimierzu Dolnym rozpoczęliśmy akcję reanimacyjną – relacjonują strażacy kazimierskiej OSP.

Niestety, reanimacja nie przyniosła efektu. Lekarz stwierdził zgon nastolatka.

Policja, straż pożarna i wszystkie służby apelują o ostrożność nad wodą. To już 15 osoba, która utonęła na Lubelszczyźnie w tym sezonie.

Proszenie, przekonywanie, nawet straszenie, niestety nie pomaga, mimo zakazu kąpieli nadal giną ludzie – dodają druhowie z OSP w Kazimierzu Dolnym.

Okoliczności tragedii na Wiśle wyjaśnia teraz policja i prokuratura.

Sonda
Czy zawsze zachowujesz się bezpiecznie nad akwenami wodnymi?