Kazimierz Dolny: 14-latek utonął w Wiśle. Makabryczna śmierć nastolatka

i

Autor: KWP Lublin Kazimierz Dolny: 14-latek utonął w Wiśle. Makabryczna śmierć nastolatka

Straszna tragedia

Kazimierz Dolny: 14-latek utonął w Wiśle. Makabryczna śmierć nastolatka

2022-08-19 21:01

Przyjechał do Kazimierza Dolnego z rodzeństwem i… już nigdy nie wróci do domu. Miał przed sobą całe życie, a stracił je w jednej chwili. 14-letni chłopiec utonął w Wiśle w Kazimierzu Dolnym. Makabryczny wypadek w piątek, 19 sierpnia. – To 15 ofiara wody w tym sezonie w naszym województwie – informuje policja, która wyjaśnia okoliczności tragedii.

Kazimierz Dolny. Makabryczny wypadek nad Wisłą. 14-latek utonął w rzece. Przyjechał do Kazimierza razem z rodzeństwem, najpewniej po to, by odpocząć w wakacyjny weekend. Radosna przygoda zamieniła się w koszmar i dramat. Tej tragedii nie da się już odwrócić…

Dziś po południu w rzece Wisła w Kazimierzu Dolnym utopił się 14 letni chłopiec. Przyjechał do Kazimierza Dolnego z pełnoletnim rodzeństwem. Ustalamy okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, którzy badają okoliczności tragicznego wypadku.

Wjechała w 11-latkę na pasach! Szokujące nagranie!

Na miejsce tragedii zostali wezwani strażacy i WOPR-owcy, którzy stacjonują w Kazimierzu Dolnym.

Po kilku minutach poszukiwań udało nam się podjąć osobę poszkodowaną z wody do naszej łodzi, gdzie razem z kolegami z JRG Puławy oraz z WOPR w Kazimierzu Dolnym rozpoczęliśmy akcję reanimacyjną – relacjonują strażacy kazimierskiej OSP.

Niestety, reanimacja nie przyniosła efektu. Lekarz stwierdził zgon nastolatka.

Policja, straż pożarna i wszystkie służby apelują o ostrożność nad wodą. To już 15 osoba, która utonęła na Lubelszczyźnie w tym sezonie.

Proszenie, przekonywanie, nawet straszenie, niestety nie pomaga, mimo zakazu kąpieli nadal giną ludzie – dodają druhowie z OSP w Kazimierzu Dolnym.

Okoliczności tragedii na Wiśle wyjaśnia teraz policja i prokuratura.

Sonda
Czy zawsze zachowujesz się bezpiecznie nad akwenami wodnymi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE