To kolejna śmierć konia w Stadninie w Janowie Podlaskim

i

Autor: kaboompics, CCO Public Domain, pixabay.com To kolejna śmierć konia w Stadninie w Janowie Podlaskim

Janów Podlaski: Padła klacz żony perkusisty Rolling Stones. Sprawę bada prokuratura!

2016-03-19 20:08

To kolejna śmierć zwierzęta w ciągu ostatnich miesięcy. Ostatnia była powodem zwolnienia szefa stadniny. Co się dzieje w Janowie?

Dziwne zachowanie klaczy zauważono podczas wieczornego obchodu - „klacz leżała w boksie, taczała się” podaje oficjalny komunikat stadniny. Podanie środków przeciwbólowych nie pomogło, więc Preria trafiła do kliniki. Zwierze było operowane w nocy, ale nie dało się go uratować – podaje portal wpolityce.pl.

Przyczyną śmierci klaczy była prawdopodobnie kolka jelitowa. Zwierze padło w klinice weterynaryjnej na warszawskim Służewcu – podaje Stadnina Koni w Janowie Podlaskim w komunikacie.

Kolejna tajemnicza śmierć

Klacz Preria zmarła w podobny sposób, jak klacz Pianissima w 2015 roku. Ta sytuacja była powodem zwolnienia poprzedniego prezesa stadniny. Teraz Agencja Nieruchomości Rolnych, pełniąca nadzór nad państwowymi stadninami zleciła wszczęcie postępowania wyjaśniającego okoliczności zgonu klaczy. O niepokojącym zdarzeniu poinformowana została także prokuratura

Znani właściciele

Klacz Preria była własnością Shirley Watts, żony perkusisty grupy Rolling Stones – Charliego Wattsa. Kupiona została przed kilkoma laty. Przebywała w Janowie ponieważ miała być pokryta przez jednego z tamtejszych ogierów.