W Krasnymstawie odrestaurowany został dworek wraz z parkiem

i

Autor: Miasto Krasnystaw W Krasnymstawie odrestaurowany został dworek wraz z parkiem

Impreza rodem z Pana Tadeusza dla potrzebujących [ZDJĘCIA] Dworek Starościński pod Krasnymstawem już otwarty

2015-10-25 16:03

Po remoncie został otwarty Dworek Starościński. W ramach inauguracji mieszkańcy Krasnegostawu przenieśli się do XIX wieku. Jak to możliwe?

Polonez, przekąski i potrawy z Pana Tadeusza oraz występy i scenki nawiązujące do dzieł Adama Mickiewicza towarzyszyły otwarciu Dworku. Grupy rekonstrukcyjne oraz Stowarzyszenie Chorągwi Zamku w Zawieprzycach przeniosły w czasy minionej epoki.

Obiekt pochodzi z XIX wieku i jest jedynym zachowanym na terenie dawnego województwa chełmskiego drewnianym dworem. Został on wpisany do rejestru zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej.

Dwór wraz z parkiem został wyremontowany w ramach projektu Rewitalizacja starościńskiego zespołu dworsko-folwarcznego wraz historycznym parkiem w Krasnymstawie.

Dworek znajduje się przy ulicy Sikorskiego. Obecnie służył będzie Centrum Integracji Społecznej, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Dziennemu Domowi Pomocy Społecznej. Odnowiony park historyczny jest przestrzenią publiczną. Ze znajdującej się tam siłowni i placu zabaw mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Krasnegostawu.

Siłownia i plac zabaw otwarte są dla wszystkich mieszkańców

i

Autor: Miasto Krasnystaw Siłownia i plac zabaw otwarte są dla wszystkich mieszkańców
Otwarcie dworku odbywało się w klimacie z XIX wieku

i

Autor: Miasto Krasnystaw Otwarcie dworku odbywało się w klimacie z XIX wieku