Pierwsza Komunia Święta 2022

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pierwsza Komunia Święta 2022

Ile dać do koperty na komunię 2022? Chrzestny i rodzice nieźle się wykosztują! Inflacja dotknęła także koperty na pierwszą komunię 2022

2022-04-29 12:33

Nachodzi maj, a wraz z nim okres Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice, dziadkowie i chrzestni gorączkowo zastanawiają się, ile dać do koperty na komunię 2022. Ile pieniędzy wypada lub powinno się włożyć? Dorośli, którzy doskonale zdają sobie sprawę z inflacji wiedzą, że pieniądze do koperty na komunię 2022 nie mają takiej wartości jak te, przeznaczone na prezenty jeszcze rok temu. Czy w takim razie prezent na pierwszą komunię powinien uwzględniać inflację? Zobacz, ile wkłada się teraz do koperty na komunię.

Pierwsza Komunia Święta 2022 to ważny czas dla wszystkich katolików. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice, chrzestni oraz najbliższa rodzina z niecierpliwością i ekscytacją czekają na ten dzień. Przygotowaniom do Pierwszej Komunii Świętej towarzyszy także stres, a w głowie kłębi się mnóstwo pytań. Począwszy od kwestii organizacyjnych związanych z tym wydarzeniem, przez przygotowania przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii, skończywszy na prezentach. Pierwsza Komunia to dla rodziców, dziadków i chrzestnych czas zastanawiania się nad tym, jaki prezent na komunię będzie najlepszy oraz ile dać do koperty na Pierwszą Komunię. Przychodzimy z pomocą.

Ile do koperty na komunię 2022?

Pytanie o to, ile włożyć do koperty na komunię 2022 coraz częściej pojawia się w rozmowach między chrzestnymi, rodzicami i dziadkami komunijnych dzieci. Problem jest tym większy, że z powodu inflacji wartość pieniędzy znacząco spadła. Czy w związku z tym należy się trzymać zeszłorocznych standardów i dać do koperty tyle, ile wkładali goście jeszcze rok temu? A może goście powinni w swoich prezentach na komunię uwzględnić inflację? Zobaczcie, co na ten temat mają do powiedzenia rodzice, dziadkowie i chrzestni tegorocznych dzieci komunijnych. Ile wkłada się do koperty na komunię 2022 w poszczególnych miastach w Polsce? Zobaczcie przykłady poniżej!

Zobacz koniecznie: Życzenia na pierwszą komunię 2022. Piękne i religijne życzenia komunijne dla dziewczynki i chłopca. Zobacz przykłady!

Komunia Święta 2022. Do koperty od chrzestnego nawet po kilka tysięcy złotych!

W mediach społecznościowych, na grupach na Facebooku i forach nie brakuje dyskusji na temat tego, ile goście wkładają do koperty na komunię. W zeszłym roku najczęściej wymienianą sumą było 500 zł. Czy tyle wypada włożyć do koperty także na komunię 2022? Zobaczcie, ile planują dać w tym roku chrzestni, dziadkowie i rodzice:

  • - Starszy wnuk dwa lata temu dostał od nas 400 zł, młodszy w tym roku dostanie do koperty 500 zł, bo nie da się ukryć, że jest inflacja - pisze w internecie Krystyna.
  • - Mój mąż jest chrzestnym, ale nie dajmy się zwariować. Kupujemy jego chrześniaczce rower, a do koperty wkładamy tylko 300 zł "za talerzyk". Mieszkamy w małej miejscowości, rzadko się słyszy, by ktoś dawał więcej - komentuje Małgorzata.
  • - Wiem, że w Warszawie niektórzy dają i po kilka tysięcy złotych. My każdemu chrześniakowi (mamy 4) od lat wkładamy do koperty tyle samo: 1000 zł - deklaruje Marzena.
  • - U nas niektórzy w rodzinie, to typowe "Zastaw się, a postaw się". Oboje z mężem jesteśmy rodzicami chrzestnymi, ale jeszcze nie oszaleliśmy. Dajemy 500 zł do koperty na komunię i uważam, że to w zupełności wystarczy - dodaje Joanna.
  • - Córka miała przyjęcie rok temu, syn w tym roku idzie do Pierwszej Komunii. Widzę, jak wszystko podrożało. Inflacja dotyka nas wszystkich, więc byłoby miło, gdyby goście uwzględnili to przy prezentach na komunię. Chciałabym, żeby chociaż część imprezy się zwróciła - oznajmia Magdalena.

Jak widać, zdania co do tego, ile włożyć do koperty na komunię 2022 są mocno podzielone. Najważniejsze, żeby nie kierować się stereotypami i nie patrzeć na innych. Każdy powinien dać dziecku taki prezent, jaki uzna za stosowny. I na jaki go stać.

Sonda
Czy pieniądze są dobrym prezentem na Pierwszą Komunię?