Hrubieszów: Znalazła plik banknotów i… Zrobiłbyś to, co ona?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/lukasz_gl Hrubieszów: Znalazła plik banknotów i… Zrobiłbyś to, co ona?

Hrubieszów: Znalazła plik banknotów i… Zrobiłbyś to, co ona?

2021-12-21 8:53

Gruby rulon banknotów, pokaźny plik pieniędzy znalazła przed sklepem pracownica jednego z marketów w Hrubieszowie. To była prawdziwa mała fortuna, kilka tysięcy złotych i banknoty z władcami Polski spięte… gumką recepturką. Kobieta od razu wiedziała, co zrobić. Choć nie każdy w takiej sytuacji postąpiłby tak samo. Zrobiłbyś to, co ona?

Każdemu zdarzało się znaleźć na ulicy jakąś monetę, być może niektórzy trafili czasem na leżący na chodniku banknot, ale tyle pieniędzy…? Pracownica jednego ze sklepów w Hrubieszowie (woj. lubelskie) znalazła przed marketem plik banknotów – zwiniętych w rulon, spiętych gumką recepturką. Od razu było widać, że nie jest to mała kwota. Kobieta zabrała pieniądze do sklepu… Nie każdy zrobiłby to, co ona.

– Do zdarzenia doszło przy jednym z miejscowych marketów – potwierdza asp. szt. Edyta Krystkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. – Pracownica sklepu wyszła na parking, gdzie przy zaparkowanym aucie zauważyła plik banknotów związanych gumką.

Kraków. 26-latek zabił dla złotych monet i pieniędzy

Pracownica Hrubieszowskiego sklepu zabrała pieniądze do środka. Co inny człowiek zrobiłby na jej miejscu? Odpowiedzi i zachowania pewnie mogłyby być różne. Jednak w tym przypadku bohaterka tej historii doskonale wiedziała, co należy zrobić. Zabrała pieniądze do sklepu i powiadomiła policję.

Zobacz też: Huk wystrzału wstrząsnął komendą w Radzyniu Podlaskim. Nie żyje policjant! Potworne przypuszczenia

Funkcjonariusze ustalili właściciela zguby. Jak się okazało to 84-letni mieszkaniec gminy Werbkowice. Mężczyzna po powrocie do domu zorientował się, że nie ma pieniędzy i zadzwonił w tej sprawie do dyżurnego policji – informuje Krystkowiak.

Mężczyzna dokładnie opisał okoliczności utraty pieniędzy i podał dokładną kwotę, więc plik banknotów szybko wrócił do właściciela. To były ponad cztery tysiące złotych.

Policjanci chwalą postawę uczciwej znalazczyni i apelują, by w ferworze przygotowań i zabiegania przed Bożym Narodzeniem nie tracić głowy. – Przypominamy o spokoju, rozwadze i rozsądku podczas przedświątecznych zakupów – apelują.

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś zgubione pieniądze?