Naboje na granicy

i

Autor: NOSG Właściciel amunicji twierdził, że zapomniał zostawić jej w domu

Hrebenne: Zapomniał o nabojach. Teraz czekają go kłopoty

2020-07-23 11:57

Sporych kłopotów narobił sobie 59-letni Ukrainiec, który wjeżdżał do naszego kraju przez przejście graniczne w Hrebennem. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli w jego peugeocie 36 gumowych nabojów, które wiózł w bagażniku. Kiedy to zobaczył, złapał się za głowę: – Zapomniałem je wyjąć przed podróżą – biadał.

Mężczyzna przekonywał, że na Ukrainie posiada zezwolenie na broń i to efekt zwykłego zapominalstwa. 50-latek pojawił się na polsko-ukraińskim przejściu granicznych w Hrebennem kilka dni temu. Peugeot, którym jechał, został poddany standardowej kontroli przez Straż Graniczną.

– Funkcjonariusz Straży Granicznej dokonując sprawdzenia pojazdu, ujawnił w części pasażerskiej samochodu 36 sztuk amunicji traumatycznej (naboje z pociskami gumowymi) kal. 9 mm – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG. – Podczas składania wyjaśnień, obywatel Ukrainy tłumaczył, iż posiada pozwolenie na broń i zapomniał, że pozostawił amunicję w aucie.

Wpadł z amunicją

i

Autor: NOSG Na tylnym siedzeniu było kilkanaście nabojów

Niestety, nie oznaczało to jednak końca końca jego kłopotów. Mężczyzna odpowie za posiadanie oraz przewóz amunicji przez granice bez stosownego zezwolenia. Grozi za to kara aresztu lub grzywny.

Jechał z prędkością 249 km/h na autostradzie