Helenów: BMW staranowało rowerzystę. Makabryczna śmierć na drodze

i

Autor: KWP Lublin Helenów: BMW staranowało rowerzystę. Makabryczna śmierć na drodze

Koszmarny wypadek

Helenów: BMW staranowało rowerzystę. Śmiertelny wypadek na DW808

2022-09-01 12:08

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy na północy Lubelszczyzny. 27-letnia kobieta, kierująca BMW, potrąciła niespełna 70-letniego rowerzystę. Jego życia nie udało się uratować. Co tam się stało? Jak doszło do tej tragedii i czy można jej było uniknąć? Okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzysty w Helenowie (pow. łukowski) bada teraz policja i prokuratura.

Tragiczny wypadek drogowy na północy woj. lubelskiego w miejscowości Helenów. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 808 z trasą prowadzącą do Bystrzycy, doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. Wszystko wydarzyło się 30 sierpnia, około godz. 12.20.

69-letni kierujący rowerem został potrącony przez samochód osobowy marki BMW kierowany przez 27-letnią mieszkankę gminy Wojcieszków. W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia służb ratunkowych poszkodowany rowerzysta był nieprzytomny. Po wstępnych działaniach na miejscu wypadku mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie w wyniku ciężkich obrażeń ciała zmarł – informuje mł. asp. Maciej Zdunek z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Wyprawka szkolna to horror! Ceny artykułów szaleją

Do tragedii doszło poza obszarem zabudowanym, na skrzyżowaniu w Helenowie. Co tam się stało? 27-latka tłumaczyła policjantom, że rowerzysta bezpośrednio przed jej pojazdem rozpoczął manewr skrętu w lewo (w drogę poprzeczną) i młoda kobieta nie zdołała uniknąć jego potrącenia. Była trzeźwa.

Helenów: BMW staranowało rowerzystę. Makabryczna śmierć na drodze

i

Autor: KWP Lublin Helenów: BMW staranowało rowerzystę. Makabryczna śmierć na drodze

Czy tej tragedii można było uniknąć? Odpowiedzi m.in. na to pytanie szukają policjanci, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łukowie prowadzą śledztwo w sprawie tragedii. Mundurowi po raz kolejny apelują też o ostrożność. Sezon rowerowy trwa, a to wymaga od nas wszystkich większej uwagi!

Przypominamy wszystkim, że rowerzyści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy w kontakcie z rozpędzonym pojazdem narażeni są na odniesienie bardzo poważnych obrażeń ciała – dodaje Zdunek.

Sonda
Czy jako rowerzysta czujesz się bezpieczny na polskich drogach?