Gutek i Ziutek wracają na ulice Lublina

i

Autor: Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie Gutek i Ziutek wracają na ulice Lublina

Gutek i Ziutek: Zabytkowe autobusy wyjeżdżają na ulice Lublina [TRASY, BILETY]

2017-06-19 12:04

W lubelskich autobusach w wakacje możecie przenieść się do ubiegłego wieku. Podróż w czasie proponują zabytkowe pojazdy: Gutek i Ziutek. 

Trolejbus Ziutek i Jelcz 272 MEX o imieniu Gutek to dwa zabytkowe pojazdy, które wyjadą od lipca. W tym roku tematem przewodnim w Gutku będzie sport i rozrywka. Z kolei podróżując Ziutkiem dowiemy się o historii i zabytkach Lublina.

- W tym roku tematem przewodnim w Gutku będzie rozrywka w Lublinie. Z kolei podróżując Ziutkiem poznamy „Perły na 700-lecie Lublina”, czyli dowiemy się o historii i zabytkach Lublina znajdujących się na trasie jego przejazdu – informuje Monika Fisz z ZTM w Lublinie.

Trasa autobusu Gutek

Lubartowska (Brama Krakowska 03) – Obywatelska – Jaczewskiego – Prusa – Dolna 3 Maja – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – Sowińskiego – Głęboka – Wileńska – Zana – Nadbystrzycka – Narutowicza – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

Trasa autobusu Ziutek

Lubartowska (Brama Krakowska 03) – Obywatelska – Chodźki – szpital – Obywatelska – Unicka – Podzamcze – al. Unii Lubelskiej – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek – Droga Męczenników Majdanka – Fabryczna – al. Unii Lubelskiej – Zamojska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska (Brama Krakowska 03)

Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków i „ogórków”. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 45 minut.

Bilety na autobusy turystyczne

Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

Linia będzie kursować w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Trolejbus i autobus odjeżdżać będą ze wspólnego przystanku Brama Krakowska 03 na ul. Lubartowskiej o godzinach: 15:00, 16:00 i 17:00