GROŹNE BAKTERIE w wodociągach pod Lublinem! Najpierw Niemce, później Motycz

2020-07-07 22:49 Marek Targoński
GROŹNE BAKTERIE w wodociągach pod Lublinem! Najpierw Niemce, później Motycz
Autor: pixabay.com/Arcaion Awaria magistrali wodociągowej w Kielcach

Co dzieje się z wodą w podlubelskich gminach i miejscowościach? Najpierw groźne bakterie wykryto w wodociągu w gminie Niemce, a teraz w Motyczu (gmina Konopnica). Mieszkańcy są zaniepokojeni. Sprawę bada już sanepid. Kiedy sytuacja wróci do normy, a woda w kranach będzie się nadawała do spożycia?

Woda z wodociągu w Motyczu nie nadaje się do spożycia – ogłosił sanepid po rutynowej kontroli parametrów mikrobiologicznych. Wspomniane ujęcie w gminie Konopnica zaopatruje w wodę mieszkańców samego Motycza, ale też miejscowości Motycz Józefin, Motycz Leśny, Sporniak, a na terenie gminy Jastków część mieszkańców Miłocina, Tomaszowic, Tomaszowic Kolonii.

Dwa odebrane prawka podczas jednej kontroli

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Sieć wodociągowa w miejscowościach zasilanych z ujęcia Motycz została przełączona i obecnie zasilana jest w wodę z Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia AGRAM S.A. w miejscowości Motycz. Woda w wodociągu została profilaktycznie zachlorowana celem jej przydatności do spożycia. Z uwagi na wyłączenie stacji w Motyczu mogą występować okresowe braki lub niskie ciśnienie wody – czytamy w komunikacie gminy Konopnica.

W gorszej sytuacji są mieszkańcy gminy Niemce. Tam także w wodociągu wykryto bakterie Coli, ale jedyną szansą zaopatrzenia się w wodę nadającą się do picia są beczkowozy albo woda butelkowana.

W gminie Niemce problem dotyczy miejscowości: Niemce, Zalesie, Nowy Staw, Swoboda, Bystrzyca Kolonia, Dziuchów, Dys-Gaj, część wsi: Ciecierzyn, Wola Niemiecka, Rudka Kozłowiecka, Boduszyn, Ludwinów.

Nowe wyniki badań jakości wody w Niemcach mają być znane w środę. Na te dotyczące Motycza poczekamy prawdopodobnie do czwartku.