Granice: 25-latka rozjechała pieszego. Siedział na jezdni?!

2021-11-30 8:52
Granice: 25-latka rozjechała pieszego. Siedział na jezdni?!
Autor: KWP Lublin Granice: 25-latka rozjechała pieszego. Siedział na jezdni?!

Makabryczny wypadek drogowy w Granicach na Lubelszczyźnie. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tajemniczej śmierci 60-latka. 25-letnia kobieta wjechała w pieszego. Mężczyzna siedział na środku jezdni?! Trwa czarna seria tragicznych wypadków drogowych z udziałem pieszych na Lubelszczyźnie.

Młoda kobieta potrąciła pieszego w Granicach (pow. opolski) na Lubelszczyźnie. 60-latek siedział na środku jezdni?! Okoliczności tragedii, do której doszło w niedzielne popołudnie (ok. godz. 16.30), bada policja i prokuratura.

25-letnia mieszkanka gminy Bełżyce jechała samochodem audi w kierunku Chodla. Pomimo że kobieta jechała drogą oświetloną lampami ulicznymi, w trakcie wymijania z innym pojazdem, potrąciła 60-latka siedzącego na pasie ruchu, którym się poruszała – relacjonuje asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Pomyśl o świadomej adopcji zwierzaka. Wolontariusze lubelskiego schroniska dla zwierząt zachęcali do tego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Niestety, finał zdarzenia był tragiczny. 60-latka, mimo reanimacji, nie udało się uratować. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Zobacz też: Rozjechał kobietę! Wszystko się nagrało. Miał prawko od trzech dni

Teraz okoliczności tragedii bada policja. Wiemy, że 25-latka była trzeźwa, a 60-latek nie miał odblasków. – Funkcjonariusze w trakcie prowadzonego postępowania będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia – zapowiada Żur.

To niestety kolejny wypadek w czarnej serii zdarzeń, w których giną piesi. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę. – W jesienno-zimowym okresie często pada deszcz i panują gęste mgły. W tak trudnych warunkach tylko zachowanie szczególnej uwagi, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz zapewnienie swojej widoczności na drodze może ustrzec nas przed tragicznymi zdarzeniami drogowymi – przypominają mundurowi.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE