Granice: 25-latka rozjechała pieszego. Siedział na jezdni?!

i

Autor: KWP Lublin Granice: 25-latka rozjechała pieszego. Siedział na jezdni?!

Granice: 25-latka rozjechała pieszego. Siedział na jezdni?!

2021-11-30 8:52

Makabryczny wypadek drogowy w Granicach na Lubelszczyźnie. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tajemniczej śmierci 60-latka. 25-letnia kobieta wjechała w pieszego. Mężczyzna siedział na środku jezdni?! Trwa czarna seria tragicznych wypadków drogowych z udziałem pieszych na Lubelszczyźnie.

Młoda kobieta potrąciła pieszego w Granicach (pow. opolski) na Lubelszczyźnie. 60-latek siedział na środku jezdni?! Okoliczności tragedii, do której doszło w niedzielne popołudnie (ok. godz. 16.30), bada policja i prokuratura.

25-letnia mieszkanka gminy Bełżyce jechała samochodem audi w kierunku Chodla. Pomimo że kobieta jechała drogą oświetloną lampami ulicznymi, w trakcie wymijania z innym pojazdem, potrąciła 60-latka siedzącego na pasie ruchu, którym się poruszała – relacjonuje asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Pomyśl o świadomej adopcji zwierzaka. Wolontariusze lubelskiego schroniska dla zwierząt zachęcali do tego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Niestety, finał zdarzenia był tragiczny. 60-latka, mimo reanimacji, nie udało się uratować. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Zobacz też: Rozjechał kobietę! Wszystko się nagrało. Miał prawko od trzech dni

Teraz okoliczności tragedii bada policja. Wiemy, że 25-latka była trzeźwa, a 60-latek nie miał odblasków. – Funkcjonariusze w trakcie prowadzonego postępowania będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia – zapowiada Żur.

To niestety kolejny wypadek w czarnej serii zdarzeń, w których giną piesi. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę. – W jesienno-zimowym okresie często pada deszcz i panują gęste mgły. W tak trudnych warunkach tylko zachowanie szczególnej uwagi, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz zapewnienie swojej widoczności na drodze może ustrzec nas przed tragicznymi zdarzeniami drogowymi – przypominają mundurowi.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?