Pociąg staranował osobówkę! 25-latek olał przepisy. Horror w Dęblinie

2021-11-29 14:56
Pociąg staranował osobówkę! 25-latek olał przepisy. Horror w Dęblinie
Autor: KWP Lublin Pociąg staranował osobówkę! 25-latek olał przepisy. Horror w Dęblinie

Horror na przejeździe kolejowym w Dęblinie na Lubelszczyźnie. Pociąg staranował osobówkę po tym, jak jej 25-letni kierowca… olał przepisy. W ogóle nie powinien siadać za kierownicą, bo nie miał uprawnień, ale jednak to zrobił. Nie zatrzymał się też przed znakiem „STOP” i wtedy doszło do zderzenia obu maszyn. Łatwo sobie wyobrazić finał takiego zdarzenia.

Pociąg staranował osobówkę w Dęblinie. Na szczęście tym razem skończyło się happy endem – przynajmniej jak na taki początek. Nikt nie zginął, kierowca osobówki przeżył, pociąg się nie wykoleił… Zniszczone zostało jedynie auto 25-letniego kierowcy. Młody mężczyzna olał przepisy i oto efekty.

Do zdarzenia doszło w piątek, około godz. 20.30 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Tysiąclecia w Dęblinie. 25-letni kierowca BMW zderzył się z pociągiem relacji Łuków-Dęblin.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem 25-latek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku „STOP” doprowadzając do zderzenia z pociągiem. Na szczęście w wyniku tej kolizji nikt nie ucierpiał. Zniszczony został jedynie samochód – relacjonuje st. asp. Radosław Żmuda z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Łatwo wyobrazić sobie konsekwencje całego zdarzenia, gdyby pociąg jechał szybciej. Kierowca osobówki mógłby zginąć, a cały skład wykoleić się z torów. To byłaby katastrofa. W tej sytuacji skończyło się jedynie na roztrzaskanym samochodzie.

Potrącił ją na pasach. Potworny wypadek w Tomaszowie Lubelskim

Co zawiniło? Skąd tak nierozważne zachowanie młodego kierowcy osobówki? Okoliczności całego zdarzenia bada teraz policja. – Zarówno maszynista jak i kierowca byli trzeźwi. Natomiast okazało się, że 25-letni mieszkaniec gminy Sobolew nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto od kierującego pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających – informuje Żmuda.

Mundurowi apelują też po raz kolejny o rozwagę i rozsądek na drodze. Zwłaszcza w tak newralgicznych i niebezpiecznych miejscach jak przejazdy kolejowe!

– Pamiętajmy, aby zbliżając się do miejsca, w którym tory kolejowe przecinają się z drogą, kierowcy zachowali szczególną ostrożność. Jeżeli przed przejazdem kolejowym widnieje znak pionowy STOP (B-20), należy bezwzględnie zatrzymać pojazd, a następnie upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg – apelują policjanci.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE