Prokurator prowadził po pijaku?! Kolizja i ucieczka. Poniesie karę?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/jwvein Prokurator prowadził po pijaku?! Kolizja i ucieczka. Poniesie karę?

Prokurator prowadził po pijaku?! Kolizja i ucieczka. Poniesie karę?

2021-11-29 8:36

Prokurator z Janowa Lubelskiego prowadził samochód po pijaku? Miał spowodować kolizję i uciec z miejsca zdarzenia, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło 19 listopada. Pijany prokurator poniesie karę? Na razie nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów, ale to może się wkrótce zmienić. Sprawę bada Prokuratura Krajowa.

Prokurator z Janowa Lubelskiego miał prowadzić samochód po pijaku. Spowodował kolizję i odjechał? Ucieczka z miejsca zdarzenia, jazda na podwójnym gazie… Zwykłemu obywatelowi nie uszłoby to na sucho. Jak będzie w przypadku prokuratora z Lubelszczyzny? Poniesie karę? Sprawę bada Prokuratura Krajowa. Śledczy z Janowa Lubelskiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jadąc w takim stanie, mógł zrobić krzywdę sobie, a co gorsza innym ludziom.

Zobacz też: Samochód rozjechał 9-letniego Filipka. Poruszające słowa matki. Kobieta robi to codziennie

Rzecznik Prokuratury Krajowej, prok. Łukasz Łapczyński, poinformował PAP, że Wydział Spraw Wewnętrznych PK przejął postępowanie w sprawie prokuratora z Janowa Lubelskiego, który 19 listopada miał w tym mieście miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Wcześniej sprawę badała Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

Express Biedrzyckiej - Stefan Niesiołowski: Kolejne wybory rozstrzygną się na ulicy

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku czynu z art. 178a §1 Kodeksu karnego, który mówi o prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości. Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego – powiedział prok. Łapczyński.

Śledczy nie podają innych informacji o sprawie dotyczącej ich „kolegi po fachu”, zasłaniając się dobrem trwającego postępowania. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Czy i jaką karę poniesie prokurator z Janowa Lubelskiego? Przekonamy się już wkrótce. Zanim śledczy usłyszy zarzuty, Sąd Najwyższy będzie musiał uchylić jego immunitet.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?