Prokurator prowadził po pijaku?! Kolizja i ucieczka. Poniesie karę?

2021-11-29 8:36
Prokurator prowadził po pijaku?! Kolizja i ucieczka. Poniesie karę?
Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/jwvein Prokurator prowadził po pijaku?! Kolizja i ucieczka. Poniesie karę?

Prokurator z Janowa Lubelskiego prowadził samochód po pijaku? Miał spowodować kolizję i uciec z miejsca zdarzenia, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło 19 listopada. Pijany prokurator poniesie karę? Na razie nikt nie usłyszał jeszcze zarzutów, ale to może się wkrótce zmienić. Sprawę bada Prokuratura Krajowa.

Prokurator z Janowa Lubelskiego miał prowadzić samochód po pijaku. Spowodował kolizję i odjechał? Ucieczka z miejsca zdarzenia, jazda na podwójnym gazie… Zwykłemu obywatelowi nie uszłoby to na sucho. Jak będzie w przypadku prokuratora z Lubelszczyzny? Poniesie karę? Sprawę bada Prokuratura Krajowa. Śledczy z Janowa Lubelskiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jadąc w takim stanie, mógł zrobić krzywdę sobie, a co gorsza innym ludziom.

Zobacz też: Samochód rozjechał 9-letniego Filipka. Poruszające słowa matki. Kobieta robi to codziennie

Rzecznik Prokuratury Krajowej, prok. Łukasz Łapczyński, poinformował PAP, że Wydział Spraw Wewnętrznych PK przejął postępowanie w sprawie prokuratora z Janowa Lubelskiego, który 19 listopada miał w tym mieście miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Wcześniej sprawę badała Prokuratura Okręgowa w Zamościu.

Express Biedrzyckiej - Stefan Niesiołowski: Kolejne wybory rozstrzygną się na ulicy

– Postępowanie prowadzone jest w kierunku czynu z art. 178a §1 Kodeksu karnego, który mówi o prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości. Postępowanie prowadzone jest w sprawie. Jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego – powiedział prok. Łapczyński.

Śledczy nie podają innych informacji o sprawie dotyczącej ich „kolegi po fachu”, zasłaniając się dobrem trwającego postępowania. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Czy i jaką karę poniesie prokurator z Janowa Lubelskiego? Przekonamy się już wkrótce. Zanim śledczy usłyszy zarzuty, Sąd Najwyższy będzie musiał uchylić jego immunitet.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE