Ochłodzenia w czasie upałów można szukać nad jeziorami i basenami

i

Autor: Karolina Szponar, ESKAInfo.pl Ochłodzenia w czasie upałów można szukać nad jeziorami i basenami

Gorący weekend: Nie strać głowy. Zachowaj rozsądek nad wodą

2015-07-17 18:41

Najbliższe dni zapowiadają się z prawdziwie letnią pogodą. Aby uniknąć negatywnych skutków upałów wystarczy pamiętać o kilku rzeczach. Jakich?  

Wielu lublinian zdecyduje się na wypoczynek nad wodą. By czas spędzany przyjemnie nie zakończył się tragicznie trzeba pamiętać o zachowaniu rozsądku.
Bawiąc się nad wodą nie wolno pod żadnym pozorem wchodzić do niej pod wpływem alkoholu, ani nadmiernie rozgrzanym słońcem.

Odpoczywając nad akwenami szczególną uwagą trzeba odjąć najmłodszych plażowiczów. Dzieci nie zdają sobie sprawy z istniejących zagrożeń, więc nie powinny pozostawać bez opieki. W czasie wodnych szaleństw trzeba pamiętać, by nie skakać do zbiorników „na główkę”, gdy nie znamy ich dna. Inaczej chwila zabawy skończy się trwałym kalectwem. A korzystając z rowerków wodnych upewnijcie się, że sprzęt jest sprawny.

Gdzie pływać na Lubelszczyźnie?

Jeśli zachowacie niezbędne środki ostrożności to z czystym sumieniem możecie gorący weekend spędzić nad lubelskimi akwenami. My przygotowaliśmy zestawienie jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego z informacjami o atrakcjach i mapami.

Weekend w mieście?

Jeśli nie możecie upalnego weekendu spędzić nad wodą to nawet w mieście warto zadbać o bezpieczeństwo. Poza nawilżeniem skóry warto korzystać też z kremów z filtrem chroniących przez promieniami UVB. Spacerując po mieście można podróż urozmaicić punktami z chłodnym orzeźwieniem.
 

Czasem zaledwie chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie

i

Autor: fanpage MPWiK w Lublinie Czasem zaledwie chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie

Jakie macie sposoby na upały w mieście? Czekamy na Wasze rady. Komentujcie!