Jedną z kurtyn wodnych znajdziecie na ścieżce rowerowo-pieszej przy Bystrzycy

i

Autor: fanpage MPWiK w Lublinie Jedną z kurtyn wodnych znajdziecie na ścieżce rowerowo-pieszej przy Bystrzycy

Nadciąga fala upałów: Jak w Lublinie uchronić się przed słońcem? [PORADNIK]

2015-07-03 18:30

Pierwszy tydzień wakacji wita się prawdziwie letnią pogodą. W czasie rozpoczynającego się weekendu trzeba pamiętać także w własnym bezpieczeństwie.  

Kurtyny wodne

Jeśli zamierzacie czas spędzić w centrum miasta to pamiętajcie, że czekają na nas kurtyny wodne postawione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. To autorski program lubelskiego MPWiK. Przyjemnie chłodzące mgiełki znajdziecie m.in. na Placu Łokietka przed Ratuszem, na Placu Litewskim i ścieżce rowerowej przy al. Piłsudskiego obok siedziby firmy.

Już niedługo kolejne z wodnych kurtyn staną na miasteczku akademickim UMCS i przed Centrum Kultury przy Peowiaków.

Poidełka

W czasie upałów należy pamiętać, aby uzupełniać płyny. Na lubelskich ulicach znajdziecie poidełka z wodą. Pierwsze dwa punkty ustawione przez MPWiK są obok stacji roweru miejskiego przy ulicach Zamojskiej i Zana. Napić możecie się również z koziołka, którego znajdziecie na deptaku przy Krakowskim Przedmieściu.

Baseny

Kolejnym pewniakiem gwarantującym ochłodę są baseny. Te w Lublinie pluskać się w czasie upałów możecie m.in. w basenach na Łabędziej czy nad Zalewem Zemborzyckim. Na kompleksie Słoneczny Wrotków są baseny, zjeżdżalnie, rury wodne, a dla najmłodszych Wyspa Piratów i brodziki. Kolejne z miejsc przyjemnej ochłody to SPA Orkana oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjne Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie czekają przyjemne bąbelki w jacuzzi, hydromasaże i sauny. 

Na lubelskich ulicach znajdują się poidełka, m.in. przy stacjach rowerowych

i

Autor: fanpage MPWiK w Lublinie Na lubelskich ulicach znajdują się poidełka, m.in. przy stacjach rowerowych