Przewodów

i

Autor: twitter, maps google

Dwie osoby zginęły

Gdzie spadły rakiety w Polsce? To tutaj, w Przewodowie, atak rakietowy zabił dwie osoby

2022-11-16 9:21

We wtorek, 15 listopada 2022, media obiegła informacja o rakietach, które spadły w Polsce i zabiły dwie osoby. Stało się to w czasie, gdy siły rosyjskie przeprowadziły zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne. Gdzie spadły rakiety w Polsce, jak daleko od granicy polsko-ukraińskiej? Pokazujemy dokładną lokalizację.

Gdzie spadły rakiety w Polsce?

Rakiety spadły na Polskę we wtorek, 15 listopada 2022, ok. godz. 15.40, zabijając dwie osoby. Ofiarami są mężczyźni w wieku 60 oraz 62 lat, którzy w tym czasie przebywali na terenie zakładu suszarni zbóż, jeden z nich zginął, gdy akurat jechał ciągnikiem z kukurydzą. Aneta Karpiuk, starosta hrubieszowski, przekazała, że rodziny ofiar zostały objęte opieką psychologiczną. Gdzie dokładnie rakiety spadły na Polskę i gdzie doszło do tragedii? Rakiety w Polsce uderzyły w suszarnię zbóż w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim, w powiecie hrubieszowskim, w gminie Dołhobyczów. Z ostatnich danych Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań (III 2011 roku) wynika, że wieś Przewodów liczy 530 mieszkańców i jest drugą co do wielkości miejscowością gminy Dołhobyczów.

Przeczytaj koniecznie relację naszych korespondentów z Przewodowa: Rakiety spadły na Polskę. Dwie osoby nie żyją. "To byli moi najlepsi koledzy"

Przewodów - jak daleko od granicy polsko-ukraińskiej?

Na mapach widać, że rakiety spadły na terytorium Polski, tuż za granicą polsko-ukraińską. Przewodów znajduje się zaledwie około 8 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej, bliżej terytorium Ukrainy w tym rejonie znajduje się już tylko kilka niewielkich wsi. Na teren suszarni zbóż, gdzie spadły rakiety na Polskę, nie da się aktualnie dojechać. Dziennikarze nie mają dostępu w pobliże suszarni zbóż, w której doszło do wybuchu. Policja blokuje przejazd drogą pół kilometra od miejsca eksplozji. Wokół niego pracują wszystkie służby. Nikt nie jest przepuszczany dalej, samochody kierowane są na objazdy.

Przewodów. Doszło do eksplozji, w wyniku której śmierć poniosło dwóch mężczyzn