Gdzie na kajaki? Pływać można przy samym Lublinie! [TRASY]

2016-07-03 17:42

Nie tylko wylegiwanie się na piasku lub zabawy na zjeżdżalniach wodnych! W Lublinie możecie spotkać się oko w oko w przyrodą podczas spływów kajakowych. Część z nich nawet w samym Lublinie.  

Nad wodą, w ciszy i spokoju. Jeśli chcecie odetchnąć od zgiełku miasta i silnych upałów możecie wybrać się nad wodę i wskoczyć w kajaki.

Od 25 km dla niestrudzonych do skromnych 3 kilometrów. Możecie wybrać się w ulubioną część miasta, lub poza nie, i spłynąć kajakiem po Bystrzycy! Na trasie są m.in. Piotrowice, Osmolice, Stadnina koni, Dworek Grafa czy choćby trasa aż do Zawieprzyc. Przed wybraniem się na kajaki sprawdźcie mapy.

Na trasie macie okazję zobaczyć Dworek w Piotrowicach, Pałac i park w Osmolicach, XVII-wieczne ulice, poznać miejsca, w których żył znajomy Adama Mickiewicza, a nawet zobaczyć bobry w ich naturalnym środowisku. Lubicie miejsca tajemnicze? Tych nie zabraknie na lubelskich trasach. Z poziomu kajaku możecie podziwiać Bychawską synagogę czy ruiny pałacu Stroińskich. Miłośnicy kuchni regionalnej posmakują w pierogach, bułkach drożdżowych i świeżych rybach.

W ramach projektu „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” przy brzegach Bystrzycy zbudowano osiem pomostów, cztery z nich są w samym Lublinie.

Ci, którzy mają ochotę na więcej kajakarskich emocji mogą spróbować swoich sił na dalszej trasie rzeki. Bystrzyca w Spiczynie uchodzi do Wieprza, a ten w swoim biegu aż do ujścia do Wisły w Dęblinie jest dostępny dla kajakarzy.

Zajrzyj do galerii powyżej i zobacz różne wariaty spływów po Bystrzycy.