EKSTREMALNY MRÓZ na Lubelszczyźnie. W nocy -22 stopnie. Co dalej? Do kiedy będzie zima?

i

Autor: Pixabay/john_Ioannidis

EKSTREMALNY MRÓZ na Lubelszczyźnie. W nocy -22 stopnie. Co dalej? Do kiedy będzie zima?

2021-01-18 9:10

Tak zimno nie było od dawna. Za nami najbardziej mroźny weekend tej zimy. Ekstremalny mróz na Lubelszczyźnie dał się we znaki wielu osobom. W poniedziałek w nocy termometry wskazywały -22 stopnie Celsjusza. Co dalej? Do kiedy będzie zima, śnieg i mróz w woj. lubelskim? Zobacz prognozy pogody.

Ekstremalny mróz na Lubelszczyźnie pojawił się zwłaszcza w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na północnym wschodzie województwa lubelskiego termometry pokazały -22 stopnie Celsjusza. Lokalnie było bardzo zimno!

Minionej nocy najniższą temperaturę powietrza zanotowano w Ciciborze (-24,2°C) oraz w Jarczewie i Trespolu (-22,1°C). Na wielu stacjach telemetrycznych w północnej połowie województwa temperatura spadła poniżej -20°C – informuje Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB.

Zobacz też: Ulepił BAŁWANA-GIGANTA. Ma sześć metrów! „Następny będzie wyższy” [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ulepił najwyższego bałwana w Polsce

W poniedziałek w trakcie dnia będzie cieplej, ale nie ma co liczyć na odwilż czy wiosenne temperatury, do jakich przyzwyczaiły nas ostatnie tygodnie. Termometry pokażą maksymalnie -14 st. na północy województwa i -10 na południu regionu.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce 18 stycznia. Ile jest dziś nowych przypadków? COVID-19 w Lubelskiem

W samym Lublinie dziś w najcieplejszym momencie dnia może być maksymalnie -11 stopni. Wieczorem temperatura znów zacznie spadać, ale nie tak znacznie jak minionej nocy. To zapowiedź „wiosennej” pogody, która zacznie do nas wracać we wtorek i środę.

19 stycznia w Lublinie temperatury maksymalne wzrosną do -1 stopnia, a w środę, 20 stycznia, przekroczą granicę zera i dotrą nawet do dwóch kresek na plusie. Ocieplenie ma też jednak swoje słabe strony. Synoptycy przewidują opady, które w tych warunkach będą zamarzać, tworząc „szklankę” na drogach i chodnikach.

Zobacz też: Zakonnica Z PIEKŁA RODEM? Znęcała się nad ośmiorgiem PRZEDSZKOLAKÓW?

Co dalej? Czy zima jeszcze wróci? Końcówka tygodnia będzie raczej wiosenna. Kolejny tydzień znów „przyniesie” przymrozki, ale o takich temperatur jak w weekend lub poniedziałek nie ma się co obawiać. Nie powrócą ani w najbliższych dniach, ani w najbliższych tygodniach.

Są też złe wieści dla fanów zimowego szaleństwa na sankach, jabłuszkach, deskach lub… czymkolwiek. Wzrost temperatur oznacza koniec białej scenerii. We wtorek i środę śnieg prawdopodobnie zacznie znikać. Niewykluczone, że wkrótce powróci, ale nie utrzyma się już tak długo jak obecnie.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!