S17 Piaski-Hrebenne

i

Autor: GDDKiA Lublin S17 Piaski-Hrebenne

Ekspresówka z Piask do Hrebennego coraz bliżej. Kiedy nowa „17” do granicy? [AUDIO]

2019-04-24 12:31

Dobre wieści dla kierowców z Lubelszczyzny, którzy często podróżują z Piask w stronę granicy ​w Hrebennem. Kolejne trzy odcinki przyszłej ekspresowej 17 trafiły do prac projektowych.

Dokumentacja będzie wkrótce gotowa dla trzech odcinków: Piaski Wschód – Łopiennik, Krasnystaw Północ – Izbica oraz Izbica – Zamość Sitaniec. To łącznie ok. 44 km drogi. Koszt dokumentacji to prawie 8,5 miliona zł. Gdy już powstanie, pozwoli na ogłoszenie przetargu na wykonawcę. Realizację całej S17 od Piask do Hrebennego przewidziano w latach 2021-2025.

>>> MKS Perła Lublin wygrywa „Świętą wojnę”. Zobaczcie zdjęcia! [GALERIA]

>>> Przyszli do kościoła po pomoc i... okradli plebanię. W święta!


Jeszcze w tym tygodniu lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma podpisać umowy na dokumentację kolejnych odcinków: Zamość Wschód – Zamość Południe, Zamość Południe – Tomaszów Lubelski, na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego oraz odcinek Tomaszów Lubelski – Hrebenne.​


Przypomnijmy, że przetarg na prace przygotowawcze dla 120 km S17 z Piask do granicy z Ukrainą w Hrebennem podzielono na trzy części. W minionym tygodniu lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowy dotyczące odcinków pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ oraz Zamość Sitaniec i Zamość Wschód.

Autorzy dokumentacji dla wszystkich odcinków mają przed sobą sporo pracy. Chodzi o zaproponowanie bardziej szczegółowych rozwiązań dla określonego w decyzji środowiskowej przebiegu trasy. Pod uwagę projektanci muszą też wziąć ruch lokalny. Autorzy projektów przeprowadzą analizę i prognozę ruchu, wykonają też opracowania geodezyjne i kartograficzne, które będą niezbędne przy projektowaniu samej drogi ekspresowej. Ich zadaniem będzie też uwzględnienie wszystkich mostów, rowów melioracyjnych i innych obiektów, które powstaną przy budowie drogi z Piask do Hrebennego.

>>> Nie żyje 25-latek z woj. lubelskiego. Tragiczny wypadek pod Rzeszowem [AUDIO]


Przypomnijmy, że już teraz trwa budowa jednej jezdni obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Nową ekspresówką z Piask do przejścia granicznego z Ukrainą mamy pojechać w 2025 roku.

S17 Piaski-Hrebenne

i

Autor: GDDKiA Lublin S17 Piaski-Hrebenne

>>> Janusze parkowania w formie! Zobaczcie popisy mistrzów z Lublina [GALERIA]
 

Zobacz WIDEO!