Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: Piotr Lampkowski/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Jak się odwołać?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Jak odwołać się od wyniku? To trzeba zrobić, żeby zobaczyć swoją pracę. To ostatnia nadzieja dla ósmoklasistów [WZÓR WNIOSKU]

2022-07-01 13:39

Uczniowie pozwali już wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Wielu z nich jest niezadowolonych z tego, jak im poszło i myślą o tym, żeby odwołać się od wyniku. CKE dopuszcza możliwość, żeby uczeń zobaczył swoją pracę - jeśli punkty zostały źle podliczone, daje to szansę na poprawę wyniku. Co trzeba zrobić, żeby zobaczyć swoją pracę i odwołać się od wyników egzaminu ósmoklasisty 2022? Wyjaśniamy w tym artykule.

Jak się odwołać od wyników egzaminu ósmoklasisty 2022?

Wyniku egzaminu ósmoklasisty 2022 uczniowie poznali 1 lipca o godz. 10. Niektórzy z nich od razu zaczęli się zastanawiać, jak się odwołać od wyników egzaminu ósmoklasisty 2022. Nie są zadowoleni z liczby uzyskanych punktów i uważają, że powinni uzyskać lepszy wynik z egzaminu. To bardzo ważne dla wielu zdających, bowiem liczba punktów z egzaminu ósmoklasisty 2022 jest brana pod uwagę w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. CKE przewiduje możliwość wniesienia odwołania i zobaczenia pracy przez ucznia. Trzeba jednak pamiętać o złożeniu odpowiednich dokumentów. Jak się odwołać od wyników egzaminu ósmoklasisty 2022? Szczegóły w dalszej części artykułu poniżej.

Czytaj także: Egzamin ósmoklasisty. Wyniki doprowadziły uczniów do łez. "Jak można poprawić egzamin?!" Rozpacz na Twitterze

Egzamin ósmoklasisty: wzór wniosku odwołania, by zobaczyć swoją pracę

By zobaczyć swoją pracę - arkusz z egzaminu ósmoklasisty, trzeba złożyć wniosek do właściwej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Sprawdź, co trzeba zrobić krok po kroku (procedurę odwołania opisujemy na podstawie OKE w Poznaniu):

  • ze strony właściwej OKE trzeba pobrać wniosek odwołania PRZYKŁADOWY WNIOSEK ZNAJDZIESZ TUTAJ,
  • wniosek należy czytelnie wypełnić i własnoręcznie podpisać. We wniosku należy koniecznie podać adres e-mail oraz nr telefonu Ucznia (lub Rodzica / prawnego Opiekuna),
  • wypełniony wniosek o wgląd w formie elektronicznej od 1 lipca 2022 roku można przesyłać na adres: wglady@oke.poznan.pl (każda OKE ma swój adres e-mail).

Ważne: OKE nie potwierdza odbioru przesyłanych wniosków - ani telefonicznie, ani e-mailem - informuje OKE w Poznaniu. - Odpowiedzi na wniosek o wgląd, informujące o dacie i miejscu wglądu, Komisja będzie przesyłać na adres e-mailowy podany we wniosku. W oczekiwaniu na odpowiedź należy także sprawdzać folder SPAM - informuje OKE Poznań.

Sonda
Jak Ci poszedł egzamin ósmoklasisty?