Egzamin ósmoklasisty 2022

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty. Wyniki doprowadziły uczniów do łez. "Jak można poprawić egzamin?!" Rozpacz na Twitterze

2022-07-01 12:34

Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie poznali 1 lipca 2022 o godz. 10. Na pierwsze reakcje dzieci i ich rodziców nie trzeba było długo czekać. Wielu uczniów jest załamanych swoimi wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Niektórzy płaczą i rozpaczają, że nie zdobyli tylu punktów, ile potrzeba, by dostać się do wymarzonego liceum. - Jak można poprawić egzamin ósmoklasisty? - pytają w sieci załamani uczniowie. Nie mamy dla nich dobrych wiadomości.

Rozpacz na Twitterze po wynikach egzaminu ósmoklasisty 2022

W piątek, 1 lipca 2022 o godz. 10, uczniowie poznali wyniku egzaminu ósmoklasisty. Media społecznościowe zalała fala rozpaczy. Na Twitterze pojawiły się wpisy załamanych uczniów. - Szukam osoby, która ma słabsze wyniki ode mnie i nie mogę znaleźć - żali się jeden z uczniów. Niektórzy przyznają wprost, że na widok swoich wyników z egzaminu ósmoklasisty po prostu się rozpłakali. Nie brakuje także głosów rodziców ósmoklasistów, którzy potwierdzają, że ich dzieci nie są zadowolone z tego, jak im poszło. - Córka po 80% z #egzaminósmoklasisty2022 i płacze. Trza teraz pocieszać - wyznaje jeden z rodziców na Twitterze. Niestety, nie wszyscy mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziców. - Matka zamiast mnie wspierać, to mnie dobija - przyznaje jeden z uczniów.

Ile punktów zdobyli średnio ósmoklasiści na egzaminie w 2022?

Reakcje uczniów na wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 znajdują odzwierciedlenie w statystykach opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wynika z nich, że w 2022 roku uczniowie uzyskali średnio:

  • 60% z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego
  • 57% z egzaminu ósmoklasisty z matematyki
  • 67% z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego
  • 50% z egzaminu ósmoklasisty z języka niemieckiego

Jak można poprawić egzamin ósmoklasisty 2022?

- Jak można poprawić egzamin ósmoklasisty? - to jedno z pytań, które pojawia się, odkąd uczniowie poznali wyniki egzaminu. Niestety, nie mamy dla nich dobrych wieści. Egzaminu ósmoklasisty 2022 nie można nie zdać - wystarczy do niego podejść. Nawet jeśli ktoś uzyska wynik 0% ze wszystkich trzech egzaminów, to nie wpłynie to na możliwość ukończenia szkoły podstawowej. Skąd więc taka reakcja uczniów, którym słabo poszedł egzamin? Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022 są brane pod uwagę w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dobry wynik zwiększa szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły. Niektórzy uczniowie, którzy napisali egzamin gorzej, będą musieli się pożegnać z marzeniami.

Sonda
Jak Ci poszedł egzamin ósmoklasisty?