Lubelski Zamek zmieni kolor dziś po zmroku

i

Autor: Koalicja dla wcześniaka Lubelski Zamek zmieni kolor dziś po zmroku

Dziś Lubelski Zamek zaświeci się na fioletowo. Wiemy dlaczego

2015-11-17 11:29

W Światowym Dniu Wcześniaka Lublin okaże solidarność z maluchami i ich rodzinami. Po zachodzie słońca zamek zmieni kolor.

Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest już po raz piąty. Wiele charakterystycznych budynków w Polsce i na świecie podświetlonych zostanie na fioletowo.

Według danych zebranych przez Koalicję dla wcześniaka, już co dziesiąte dziecko urodzone w Polsce jest wcześniakiem. Każdego roku, aż 6 % wszystkich porodów odbywa się przedterminowo, to aż 28 tysięcy dzieci.

Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia wcześniaki rodzą się między 22. a 37. tygodniem ciąży. Dzieci te rodząc się ważą mniej niż kilogram i zmieścić się mogą w dłoni dorosłego człowieka.

Dziś na fioletowo zaświecą się także: Pałacyk gościnny Branickich w Białymstoku, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie, nowy Szpital Pediatryczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Ratusz w Kielcach, Ratusz w Rzeszowie, most uniwersytecki i tramwajowy w Bydgoszczy, Galeria Arsenał i Teatr Polski w Poznaniu oraz Sukiennice i Kładka o. Bernatka w Krakowie