Dzień Kobiet: Panowie z Lublina zrobili bukiety dla swoich pań! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2016-03-08 11:51

Własnoręcznie przygotowali bukiety dla swoich dam. Z okazji Dnia Kobiet Warsztaty Kultury zaprosiły na bezpłatne zajęcia florystyczne... dla panów.  

Chętni mogli przygotować wiązanki dla swoich wybranek, uczyli się zasad kompozycji, technik układania kwiatów oraz doboru roślin. Każdy wyszedł z własnoręcznie zrobionym bukietem.

- Zdecydowaliśmy się, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym. Żona znalazła ogłoszenie w Internecie, zadzwoniła do mnie, że jest taka inicjatywa – mówią Marcin, który przyszedł na warsztaty z synem Krzysztofem.

To nie tylko lekcja florystyki, ale także zajęcie, które pozwoli panom wykonać własnoręcznie prezent dla kobiet. - Walczymy ze stereotypem, ponieważ goździk jest przepięknym kwiatem – tłumaczy Luiza Fijałkowska z Warsztatów Kultury. - Chodzi o troszkę zabawy, troszkę poznania techniki. Najważniejsze jest tutaj to serce włożone w tworzenie bukietu dla konkretnej kobiety – dodaje Fijałkowska.

Posłuchaj jak wyglądały warsztaty florystyczne. Materiał przygotował Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

- Zawsze myślałem, że fajnie byłoby by móc ułożyć jakiś bukiet – mówi Krzysiek, uczestnik warsztatów. - Nigdy nie wiem co na jaką okazję jest, więc jeżeli będzie coś niepasującego do Dnia Kobiet to moja dziewczyna jest wyrozumiała, więc wybaczy mi ewentualne faux pas – dodaje.

Zobacz film w warsztatów florystycznych: