Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie

i

Autor: kul.pl Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie

Dzieci albo dziewictwo, innych opcji nie ma! Ekspertka TV Trwam tłumaczy, jak być kobietą we współczesnym świecie

2020-11-27 19:39

Zgodnie z opinią profesor Urszuli Dudziak współczesna kobieta powołana jest jedynie do dwóch celów. Mowa o macierzyństwie lub pozostaniu dziewicą. Według ekspertki TV Trwam innych opcji nie ma.

Telewizja Trwam pokazuje niekiedy treści lifestylowe, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, jak wg mediów księdza Tadeusza Rydzyka powinno wyglądać idealne katolickie życie. W ramach programu “Rozmowy niedokończone” przygotowano ostatnio odcinek "Być kobietą dziś". Gościem była profesorka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Urszula Dudziak, która po raz kolejny stała się przyczyną medialnej burzy.

Ekspertka Telewizji Trwam powiedziała w programie, że kobieta powołana być może wyłącznie do dwóch celów. Chodzi o macierzyństwo lub pozostanie dziewicą. W tym drugim przypadku kobieta może zdecydować się na życie zakonne lub poświęcić się działalności społecznej. Według Urszuli Dudziak, inne możliwości nie wchodzą w grę, jeśli kobieta pragnie żyć właściwie.

W programie profesorka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego mówiła także o zagrożeniach czyhających na kobiety we współczesnym świecie. Wymieniła chociażby “żądanie praw bez obowiązków oraz mit indywidualistycznego szczęścia opartego na doraźnej przyjemności, egoizmie i naiwnie rozumianej wolności”.

O Urszuli Dudziak zrobiło się głośno już w 2016 roku. Ogłoszono wówczas, że pokieruje ona zespołami przygotowującymi nową podstawę programową w Ministerstwie Edukacji Narodowej. To wtedy media zaczęły szerzej komentować jej kontrowersyjne poglądy.

Strajk kobiet w Lublinie