Dyżur na SOR jak z horroru. Pacjent zachowywał się jak opętany. Skąd miał przy sobie nóż?!

i

Autor: jch Dyżur na SOR jak z horroru. Pacjent zachowywał się jak opętany. Skąd miał przy sobie nóż?!

Dramat na oddziale

Dyżur na SOR jak z horroru. Pacjent zachowywał się jak opętany. Skąd miał przy sobie nóż?!

2023-06-30 11:47

Lekarze, pielęgniarki oraz personel SOR szpitala w Lublinie zapamiętają ten dyżur na długo. Pewien 42-latek wpadł w furię. Krzyczał, pluł i groził wszystkim dookoła. Próbował nawet zaatakować ratownika medycznego wymachując nożem. 42-latek trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w minioną środę (28.06) po południu na SOR jednego z lubelskich szpitali. - Ratownicy medyczni przywieźli tam mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że był pod wpływem narkotyków. 42-latek podczas pobytu na oddziale stał się bardzo agresywny. Zaczął pluć, wyzywać personel i kierować groźby karalne - informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. W pewnym momencie agresywny pacjent wyciągnął nożyk i zaatakował ratownika medycznego.

Na miejscu zjawili się policjanci. Napastnik szybko został obezwładniony i trafił do celi. 42-latek odpowie za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, groźby karalne, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Dziewczyna jeździ na rolkach na dachu szpitala w Cieszynie
Sonda
Czy ratownicy medyczni w Polsce pracują zbyt intensywnie?