Drzewce Kolonia: Pożar i makabryczne odkrycie w zgliszczach

2021-07-26 9:38

Drzewce Kolonia (gm. Nałęczów, pow. puławski) na Lubelszczyźnie. W nocy z soboty na niedzielę doszło to do tragicznego w skutkach pożaru. Strażacy gaszący płomienie dokonali makabrycznego odkrycia w zgliszczach budynku – znaleźli ciało właściciela domu. Jak doszło do tej tragedii? Służby wyjaśniają okoliczności dramatycznego pożaru.

Pożar w miejscowości Drzewce Kolonia miał dramatyczne konsekwencje – w zgliszczach spalonego domu znaleziono zwłoki. Wcześniej z ogniem i potwornym żywiołem walczyło kilka zastępów, ponad 20 strażaków OSP i PSP: JRG Puławy, OSP Nałęczów, OSP Drzewce. Na miejscu interweniowali też policjanci i ratownicy medyczni. Niestety w tym przypadku na pomoc lekarską było już za późno. Strażacy w zgliszczach budynku znaleźli zwłoki. Jak podaje Dziennik Wschodni – to ciało 80-letniego mieszkańca domu. Strażacy byli na miejscu tragedii już kilka minut od otrzymania zgłoszenia, ale i tak cały budynek zdążył już zająć się ogniem. Na zdjęciach udostępnionych przez OSP Drzewce widać, jak niszczycielska była w tym przypadku siła żywiołu. Ogień błyskawicznie i doszczętnie strawił drewnianą konstrukcję domu. Nietknięty i niewzruszony stał jedynie murowany komin pieca. Gdy strażacy przeszukali zgliszcza domu, znaleźli ciało mężczyzny – prawdopodobnie mieszkańca domu.

Zobacz też: Dorohusk. Znęcał się nad żoną. Obok domu trzymał bombę

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)

Przyczyny wybuchu pożaru nie są znane. Ma je wyjaśnić trwające śledztwo. Strażacy po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę podczas używania ognia – nie tylko w sezonie grzewczym, ale przez cały rok. Zwłaszcza w miejscach tak podatnych na działanie żywiołu jak drewniane domy i budynki, starsze konstrukcje ogrzewane piecami czy kominkami. Zgłoszenie o pożarze mogło nie wpłynąć od razu, bo dom, który spłonął, jest oddalony od innych zabudowań. Niewykluczone, że przyczyną pożaru mogła być kuchenka gazowa albo instalacja elektryczna. Śledczy i strażacy badają sprawę.