Dorohusk. Znęcał się nad żoną. Obok domu trzymał bombę

2021-07-26 8:42

Znęcał się nad żoną, jej życie zamienił w piekło, a w budynku gospodarczym obok domu trzymał… bombę – pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Mieszkaniec gminy Dorohusk (pow. chełmski) na Lubelszczyźnie został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu wieloletnia odsiadka w więzieniu.

Mieszkaniec gminy Dorohusk na Lubelszczyźnie został aresztowany na trzy miesiące. To właśnie w spokojnej, przygranicznej okolicy miało miejsce rodzinne piekło. – Mężczyzna ponad dwa lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną – informują policjanci. Ich interwencja przerwała ten dramat i pozwoliła na odkrycie kolejnej tajemnicy. 73-latek trzymał w budynku obok domu… bombę – pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Mężczyźnie może grozić wieloletnia odsiadka w więzieniu. Zaskakującego odkrycia mundurowi dokonali we wtorek. – Policjanci z komisariatu w Dorohusku podczas interwencji domowej zatrzymali 73-letniego mieszkańca gminy Dorohusk. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch lat znęca się nad żoną, stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – informuje kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Zobacz też: Lubelskie: Zmiażdżyła czaszkę męża kuchennym młotkiem. Krwawy finał imprezy

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Rząd robi ludzi w konia

To, że mundurowi przerwali piekło zastraszanej i bitej kobiety to jedno, ale na posesji 73-latka dokonali też zaskakującego odkrycia. W pomieszczeniu gospodarczym znaleźli pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej. – Jak się okazało, mężczyzna przyniósł go jakiś czas temu ze sobą – dodaje Czyż. – Na miejsce skierowany został patrol rozminowania, który zabezpieczył i zabrał militaria do neutralizacji – relacjonuje policjantka. Saperzy uporali się ze znaleziskiem, ale to nie koniec sprawy, bo wyrodny mąż odpowie nie tylko za przemoc wobec żony, ale też za trzymanie bomby w swoim gospodarstwie.

Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne posiadanie amunicji zagrożone jest karą do ośmiu lat pozbawienia wolności, a znęcanie się nad osobą najbliższą do pięciu lat pozbawienia wolności – przypomina kom. Czyż.

73-latek został aresztowany. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Tam poczeka na proces.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE