Dorohusk. Znęcał się nad żoną. Obok domu trzymał bombę

2021-07-26 8:42

Znęcał się nad żoną, jej życie zamienił w piekło, a w budynku gospodarczym obok domu trzymał… bombę – pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Mieszkaniec gminy Dorohusk (pow. chełmski) na Lubelszczyźnie został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu wieloletnia odsiadka w więzieniu.

Mieszkaniec gminy Dorohusk na Lubelszczyźnie został aresztowany na trzy miesiące. To właśnie w spokojnej, przygranicznej okolicy miało miejsce rodzinne piekło. – Mężczyzna ponad dwa lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną – informują policjanci. Ich interwencja przerwała ten dramat i pozwoliła na odkrycie kolejnej tajemnicy. 73-latek trzymał w budynku obok domu… bombę – pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Mężczyźnie może grozić wieloletnia odsiadka w więzieniu. Zaskakującego odkrycia mundurowi dokonali we wtorek. – Policjanci z komisariatu w Dorohusku podczas interwencji domowej zatrzymali 73-letniego mieszkańca gminy Dorohusk. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch lat znęca się nad żoną, stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie – informuje kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Zobacz też: Lubelskie: Zmiażdżyła czaszkę męża kuchennym młotkiem. Krwawy finał imprezy

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Rząd robi ludzi w konia

To, że mundurowi przerwali piekło zastraszanej i bitej kobiety to jedno, ale na posesji 73-latka dokonali też zaskakującego odkrycia. W pomieszczeniu gospodarczym znaleźli pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej. – Jak się okazało, mężczyzna przyniósł go jakiś czas temu ze sobą – dodaje Czyż. – Na miejsce skierowany został patrol rozminowania, który zabezpieczył i zabrał militaria do neutralizacji – relacjonuje policjantka. Saperzy uporali się ze znaleziskiem, ale to nie koniec sprawy, bo wyrodny mąż odpowie nie tylko za przemoc wobec żony, ale też za trzymanie bomby w swoim gospodarstwie.

Zgodnie z kodeksem karnym nielegalne posiadanie amunicji zagrożone jest karą do ośmiu lat pozbawienia wolności, a znęcanie się nad osobą najbliższą do pięciu lat pozbawienia wolności – przypomina kom. Czyż.

73-latek został aresztowany. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Tam poczeka na proces.