Dęblin: Tomasz M. spalił dwie osoby! Makabryczna zbrodnia 25-latka

i

Autor: KWP Lublin Dęblin: Tomasz M. spalił dwie osoby! Makabryczna zbrodnia 25-latka

Dęblin: Tomasz M. spalił dwie osoby! Makabryczna zbrodnia 25-latka

2021-10-06 14:56

Rozlał na podłodze łatwopalną substancję, a później podpalił. Doskonale wiedział, że jego ofiary nie będą miały szans – celowo odciął im drogę ucieczki. Tomasz M., który w Dęblinie spalił dwie osoby, usłyszał wyrok. Jaka kara za makabryczną zbrodnię 25-latka? To, co zrobił, nie mieści się w głowie.

Tomasz M. spalił dwie osoby! Zaledwie 25-letni mężczyzna dokonał makabrycznej zbrodni w Dęblinie. Do pożaru, w którym zginęły dwie osoby, doszło 8 października ubiegłego roku w Dęblinie. Teraz, po blisko roku od tamtych przerażających wydarzeń, zapadł wyrok. Lubelski sąd skazał Tomasza M. na 25 lat więzienia za spowodowanie pożaru, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Z więzienia będzie mógł wyjść najwcześniej po 20 latach.

Zobacz też: Wirkowice: Ciało dziecka ukryte w domu. Przerażające szczegóły

We wtorek przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego pożaru domu w Dęblinie, w wyniku którego zmarli 59-letnia kobieta i 73-letni mężczyzna. Za zabójstwo dwóch osób i usiłowanie zabójstwa trzeciej sąd skazał Tomasza M. – informuje Polska Agencja Prasowa. – Tomasz M. został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. Sąd określił również, że oskarżony z warunkowego, przedterminowego zwolnienia będzie mógł skorzystać po odbyciu co najmniej 20 lat pozbawienia wolności – mówi sędzia Jarosław Kowalski z Sądu Okręgowego w Lublinie, cytowany przez PAP. Obecnie skazany przebywa w areszcie tymczasowym. Wyrok jest nieprawomocny.

Super Raport 06.10 (Goście: Zbigniew Girzyński - Polskie Sprawy, Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Jarosław Gowin

Do tragedii doszło 8 października 2020 r. w drewnianym domu przy ul. Wiślanej w Dęblinie. W wyniku poparzeń odniesionych w trakcie pożaru, zmarły dwie osoby. W budynku znajdował się jeszcze jeden mężczyzna, który przeżył, bo uciekł przez okno. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 25-letniego Tomasza M. Prokuratura Rejonowa w Rykach oskarżyła go o podpalenie. Proces ruszył w maju tego roku.

Proces wykazał, że oskarżony „rozlał na drewnianej podłodze jednego z pomieszczeń łatwopalną ciecz, którą następnie podpalił, wzniecając pożar”. Zdaniem sądu, ogień „odciął możliwość opuszczenia domu przez drzwi wejściowe”. Za swój czyn Tomasz M. odpowiada w warunkach recydywy. – Poprzednio był skazany i odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa z użyciem przemocy: rozbój i uszkodzenie ciała – powiedział sędzia.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać kara śmierci?