Czarna seria utonięć w Lubelskiem. Dramat goni dramat

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne; KWP Lublin Czarna seria utonięć w Lubelskiem. Dramat goni dramat

Czarna seria utonięć w Lubelskiem. Dramat goni dramat

2021-08-03 10:11

Czarna seria utonięć na Lubelszczyźnie. Za nami tragiczny weekend. Nie żyją dwie osoby. Dramat godni dramat. – Tym razem nie dotyczy to osób wypoczywających na kąpieliskach – zastrzegają policjanci. Jak i dlaczego doszło do tych tragedii? Śledczy badają okoliczności utonięć w Lubelskiem, do których doszło w ostatnich dniach.

W powiecie biłgorajskim w stawie znajdującym się w obrębie posesji utopił się 46-latek. W powiecie janowskim w rzece Sanna ujawniono zwłoki 70-latka. To makabryczny bilans ostatnich dni i czarna seria utonięć w Lubelskiem. Dramat godni dramat. Od początku sezonu wypoczynku nad wodą (od 1 kwietnia) Komenda Główna Policji odnotowała 228 przypadków utonięć w całym kraju – podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Co wydarzyło się w weekend w Lublinie, że doszło do dwóch nieodwracalnych i tragicznych wypadków? Do pierwszej z tragedii doszło w Płusach (pow. biłgorajski) w sobotę przed południem, służby ratunkowe zostały powiadomione około godz. 9.00. – Do zdarzenia doszło w stawie znajdującym się w obrębie prywatnej posesji w gm. Księżpol. Pomimo prób pomocy udzielanej przez rodzinę, topiącego się 46-latka nie zdołano wydobyć na brzeg. Zrobiły to dopiero skierowane na miejsce służby ratunkowe. Pomimo prowadzonej reanimacji, jego życia nie udało się uratować – informuje kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zobacz też: Parczew: 11-latek potrącony przez 19-latka. Dziecko pod kołami

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?

Drugie, równie tragiczne zdarzenie, miało miejsce w niedzielę, 1 sierpnia na Lubelszczyźnie. Tym razem w Wierzchowiskach Pierwszych. Sprawę wyjaśniają policjanci z Janowa Lubelskiego. – Idący ścieżką przy rzece Sanna mężczyzna ujawnił pływające w wodzie ciało. Policjanci ustalili, że denat to 70-latek, który mieszkał w okolicy, a ścieżka prowadziła na jego posesję – informuje Fijołek. Dodaje, że w obu przypadkach śledczy wstępnie wykluczyli udział osób trzecich. Wiele wskazuje na to, że doszło po prostu do nieszczęśliwych i tragicznych wypadków. Ciała zmarłych mężczyzn zostaną zbadane podczas sekcji zwłok. W okresie wakacyjnym – do 1 sierpnia – na terenie województwa lubelskiego utopiło się 11 osób! W całym kraju do dnia dzisiejszego takich tragedii było ponad 200. Służby ratunkowe apelują o ostrożność.