Serwerownia Google

i

Autor: Google Polska Serwerownia Google

Co najczęściej wyszukiwali Polacy w 2015 roku?

2015-12-17 19:20

Najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka Google co roku publikuje zestawienie najczęściej wyszukiwanych haseł przez Internautów. Właśnie poznaliśmy aktualną listę. 

Google przygotowuje zestawienie „Rok w Wyszukiwarce” podsumowując miliony zapytań wpisywanych przez internautów w okno wyszukiwarki każdego dnia. Hasła najszybciej zyskujące na popularności to zapytania, które generowały największy ruch w internecie w dłuższym okresie 2015 roku w porównaniu do 2014 roku.

W ramach zestawienia Rok w Wyszukiwarce Google podsumowuje miliony haseł wpisywanych przez Internautów w okno wyszukiwarki. Prezentowane w rankingu hasła pojawiały się najczęściej. Zestawienia pokazują, które osoby, wydarzenia i tematy najbardziej interesowały Polaków w mijającym już 2015 roku.

Listę haseł w 2015 roku otwiera głośny film „50 twarzy Greya”. Ta kasowa produkcja znalazła się również na pierwszym miejscu w kategorii Film. Na podium trafiła platforma edukacyjna Librus Synergia i popularna gra internetowa agar.io. Internauci szukali również informacji na temat najnowszej inicjatywy Ministerstwa Finansów czyli loterii paragonowej, a także obecnego Prezydenta Andrzeja Dudy. Na listę trafił również kandydat na prezydenta Paweł Kukiz

Internauci zadawali również szereg pytań, m.in.: jak sprawdzić ilość punktów karnych, jak zrobić kamerę otworkową, gdzie można kupić fasolki wszystkich smaków, a nawet próbowali dowiedzieć się, gdzie jest Putin? 

Polska lista TOP 10

1.    50 twarzy Greya
2.    Librus Synergia
3.    Agar.io
4.    Loteria paragonowa
5.    Wspaniałe Stulecie
6.    Andrzej Duda
7.    Barszcz Sosnowskiego
8.    Szybcy i Wściekli 7
9.    Eurowizja
10.    Barbara Sienkiewicz

Na globalnej liście Top 10 znalazły się następujące hasła:

1.    Lamar Odom
2.    Charlie Hebdo
3.    Agar.io
4.    Jurassic World
5.    Paris
6.    Furious 7
7.    Fallout 4
8.    Ronda Rousey
9.    Caitlyn Jenner
10.    American Sniper

Tegoroczny ranking „Rok w wyszukiwarce” dla Polski został przygotowany w 22 kategoriach, m.in.: ludzie, wydarzenia, filmy, aktorzy, sportowcy, tematy, które poruszyły Polaków, diety, a także odpowiedzi na pytania – jak…? i gdzie…? 

Pełną listę można zobaczyć na stronie: google.com/2015