Chełm: Ksiądz Mirosław porzucił sutannę! Został urzędnikiem. Ludzie są w szoku!

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Senlay Chełm: Ksiądz Mirosław porzucił sutannę! Został urzędnikiem. Ludzie są w szoku!

Szok! Ksiądz pracuje w urzędzie

Chełm: Ksiądz Mirosław porzucił sutannę! Został urzędnikiem. Ludzie są w szoku!

2022-08-09 11:24

Wikary nagle zniknął z kościoła i z parafii, ślad po nim zaginął też w szkołach, w których był katechetą. Księdza Mirosława z Chełma wierni odnaleźli… w urzędzie. Porzucił sutannę i został pracownikiem administracyjnym. – Duchowny odmówił wykonywania obowiązków wikariusza parafialnego – przyznają w kurii. Ludzie w Chełmie są w szoku!

Wikariusz z Chełma zniknął z dnia na dzień. Co się stało?

Wierni zaniepokojeni nagłym zniknięciem księdza, zaczęli szukać wikarego w internecie. Znaleźli go wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. W Chełmie szok i niedowierzanie. Ksiądz Mirosław porzucił kapłaństwo i został urzędnikiem.

Sprawę zniknięcia i odnalezienia księdza Mirosława z Chełma opisuje Gazeta Wyborcza Lublin. Zgłosili się do niej wierni zaskoczeni woltą ich eks wikariusza. W parafii św. Ducha w Chełmie (woj. lubelskie) szok i niedowierzanie. Był u nich wikariuszem od ubiegłego roku, do tego katechetą w dwóch szkołach w mieście.

W tym roku, w maju, obchodził 20-lecie święceń kapłańskich. Zapewne rocznicy tej nie celebrował jednak zbyt szumnie, bo już wtedy musiał myśleć o poważnej zmianie całego życia. Niedługo później – z dnia na dzień – porzucił sutannę.

Parafia pw. Świętego Ducha w Chełmie w szoku. Odnaleźli ks. Mirosława... w urzędzie

W parafii nikt nie chciał powiedzieć wiernym, co się stało. W szkołach, z których zniknął – też. Ludzie zaczęli więc szukać sami i znaleźli nazwisko ks. Mirosława wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Uprzejmie informuję, że Mirosław Rybka został zatrudniony w urzędzie marszałkowskim od 12 lipca na stanowisku pomocy administracyjnej w departamencie promocji, sportu i turystyki – potwierdził w rozmowie z Wyborczą rzecznik UMWL, Remigiusz Małecki.

O tym, że zatrudniają księdza, w urzędzie – jak mówią – nie wiedzieli. Etat dostał bez konkursu.

Sonda
Czy masz zaufanie do Kościoła?

W Kurii Metropolitalnej w Lublinie przyznają, że ks. Mirosław nie chciał dalej wykonywać obowiązków kapłańskich, więc… posypały się na niego kościelne upomnienia i kary. Na początku sierpnia został suspendowany, a to oznacza, że nie może już chodzić w sutannie ani np. odprawiać mszy świętej. Wszystko wskazuje jednak na to, że i tak nie zamierzał…

Lublin: Atak nożownika w centrum miasta. Dźgał bez opamiętania!