Chciał utopić dziecko?! Atak na 14-latka w Puławach. Zgroza!

2021-09-17 11:03
Chciał utopić dziecko?! Atak na 14-latka w Puławach. Zgroza!
Autor: Mariusz Mucha / Super Express; MTA Chciał utopić dziecko?! Atak na 14-latka w Puławach. Zgroza!

Wstrząsające doniesienia z Puław. Dorosły mężczyzna chciał utopić dziecko?! Maciej D. (23 l.) zaatakował 14-latka. Okradł go i chciał zmusić do wypłaty pieniędzy z konta! Groził, że jeśli tego nie zrobi, to pożałuje, a on… wrzuci go z mostu do Wisły! Bandyta zabrał nastolatkowi wszystko, co ten miał przy sobie. Na szczęście w pewnym momencie chłopcu udało się uciec. Napastnik trafił w ręce policji. Grozi mu 12 lat więzienia.

Chciał utopić dziecko, wrzucając je do Wisły?! Bandyta zrobił to dla pieniędzy? Razem z kolegą zaatakował i okradł 14-latka w Puławach. Napastnik, 23-letni Maciej D. jest zapewne zbyt tchórzliwy, żeby stanąć oko w oko z kimś równym sobie… Odwagi wystarczyło mu jednak na to, aby napaść na nastolatka! Mężczyzna dorwał chłopca na starym moście przez Wisłę i zaczął straszyć, że wrzuci go do rzeki, jeśli nie odda mu wartościowych rzeczy. Zabrał mu telefon, klucze i kartę do bankomatu żądając, żeby wypłacił z niej pieniądze. Chłopcu udało się uciec i wezwać pomoc. 23-letni napastnik został zatrzymany, a najbliższych 12 lat może spędzić w więzieniu.

Zobacz też: Puławy: Zrobił to własnej żonie! Recydywista zgotował jej piekło

Do skandalicznej napaści doszło w niedzielę rano. – 14-latka idącego starym mostem w kierunku Góry Puławskiej, zaczepiło dwóch mężczyzn. Jeden z nich zażądał, aby chłopiec oddał mu wszystko, co posiada w kieszeniach. Gdyby tego nie zrobił, miał zostać pobity. Agresor zastraszył także 14-latka, że wrzuci go do Wisły – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Chłopak miał w kieszeniach telefon komórkowy, klucze od domu oraz kartę do bankomatu. Złodziej zabrał wszystko!

Drony patrolują drogi w Lubelskiem

Napastnik doszedł do wniosku, że jeszcze mu mało! Chciał ograbić nastolatka z pieniędzy, jakie ten posiadał na koncie. Zażądał, by chłopak wypłacił swoje oszczędności. Poszli razem do bankomatu. Na szczęście 14-latek nie stracił zimnej krwi. – Po przejściu kilkuset metrów, chłopiec zauważył starszych ludzi idących po drugiej stronie ulicy. Wykorzystując to, uciekł napastnikowi, prosząc ich o pomoc – dodaje Rejn-Kozak.

Bandyta, który był dotąd tak „odważny”, zastraszając 14-latka, teraz przestraszył się konsekwencji. Jak się okazało, Maciej D. był rzeczywiście tchórzem podszyty, przestraszył się konsekwencji, porzucił zabrane chłopcu przedmioty i uciekł. Oczywiście na uniknięcie odpowiedzialności było już za późno. 23-latek został zatrzymany tego samego dnia. Trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. Za dokonanie rozboju grozi mu 12 lat więzienia.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE