Wpadł na przejściu w Hrebennem

i

Autor: NOSG Funkcjonariusze SG wyjątkowo wnikliwie przyjrzeli się gościowi z Ukrainy

Hrebenne: Miał zakaz wjazdu do Polski. Wpadł na granicy

2021-07-22 11:36

Hrebenne. Chciał do Polski „na lewo” i narobił sobie kłopotów. Na przejściu granicznym wpadł nietypowy turysta. Doskonale wiedział, że nie jest mile widziany w naszym kraju, wobec 24-latka z Ukrainy obowiązuje zakaz wjazdu. Uznał jednak, że chcieć to móc i pojawił się na przejściu w Hrebennem z paszportem na zmienione dane personalne.

Hrebenne. 24-latek z Ukrainy miał zakaz wjazdu do Polski. Do tego niezapłaconą grzywnę, która szybko przerodziła się w pobyt z kratami. Mężczyzna, choć młody, nie raz próbował wyślizgiwać się z rąk wymiaru sprawiedliwości. Teraz też próbował, ale… nie wyszło. Pogranicznicy nie dość, że rozszyfrowali jego grę, to ustalili, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia za niespłacone grzywny. Tak więc mężczyzna trafił za kraty, a kiedy stamtąd wyjdzie, zostanie wydalony z naszego kraju. Do zdarzeń doszło kilka dni temu na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym. – Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który próbował wjechać do Polski. 24-letni mężczyzna miał świadomość, że obowiązuje wobec niego zakaz wjazdu na terytorium RP. Postanowił zmienić swoje dane personalne – informuje por. SG Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. – I tak z wyrobionym na nowe imię i nazwisko paszportem stawił się do odprawy granicznej.

Zobacz też: Lubelskie: Połączą szpitale dla oszczędności. Co się zmieni?

Podlaskie. KAS przechwyciła niemal milion nielegalnych papierosów

W czasie prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze ustalili jednak wcześniejsze dane podróżnego oraz fakt, iż jest on osobą niepożądaną na terytorium Polski. To nie koniec kłopotów młodego Ukraińca. Był on bowiem poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za nieuiszczoną wcześniej karę grzywny. Trafił więc za kraty.

Zobacz też: Małaszewicze: Mieszkała ze zwłokami matki. Horror trwał latami?

Sprawdź, czy dostaniesz się do straży granicznej. Test z pytaniami z poprzednich lat

Pytanie 1 z 17
Gdzie ma swoją siedzibę Europejski Trybunał Sprawiedliwości?