COZL (kolorowy budynek w tle) pozwala na inteligentne sterowanie systemami

i

Autor: fot. Krzysztof Radzki COZL (kolorowy budynek w tle) pozwala na inteligentne sterowanie systemami

Centrum Onkologii po rozbudowie. Otwarcie w lipcu

2015-06-12 11:32

Od 1. lipca personel i pacjenci przeprowadzą się do nowej części Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Nowy budynek ma dziewięć pięter i podziemny parking. 

Przenosiny pacjentów rozpoczęły się wiosną. W nowym budynku znajdują się 262 łóżka i siedem sal operacyjnych, pod ziemią zaparkować może ponad 200 samochodów. Zakończenie prac przy rozbudowie od razu rozpoczyna nowy etap COZL. Kolejnym zadaniem jest modernizacja starego budynku, docelowo stanie w niej 507 łózek oraz powstanie część dydaktyczno- administracyjna.

O rozbudowie i planach mówią wicemarszałek województwa Arkadiusz Bratkowski i prof. Elżbieta Starosławska szefowa Centrum. Materiał Doroty Chomy.

Obecnie większość nowych oddziałów funkcjonuje w innych szpitalach. Stąd też rodzą się obawy, że Centrum zabierze część pieniędzy, chociażby ze szpitala przy Kraśnickiej czy od Jana Bożego. Póki co COZL nie ma podpisanego nowego kontraktu z NFZ na leczenie w tych oddziałach.

Cały projekt prac budowlanych wokół Centrum Onkologii zakończy się w 2016 roku. Inwestycja łącznie pochłonie blisko 200 milionów złotych.