Całodobowe apteki otwarte w święta w Lublinie. Dyżury przychodni

i

Autor: Pexels Całodobowe apteki otwarte w święta w Lublinie. Dyżury przychodni

Całodobowe apteki otwarte w święta w Lublinie. Dyżury przychodni [INFORMATOR]

2015-11-10 18:09

Rozbolał cię ząb i szukasz w święta dyżurującego dentysty w Lublinie? A może skoczył się ważny lek i zastanawiasz się, która apteka jest otwarta w Lublinie? Gdzie i kiedy można wybrać się do lekarza w święta dowiesz się z poniższego informatora.  

Choroba nie wybiera i ciężko przewidzieć, kiedy dokładnie nas złapie. Często zdarza się to w trakcie różnych świąt czy o późnych porach. Co wtedy zrobić? Czy w Lublinie można wybrać się do specjalisty za darmo w święta i w nocy? Można.  W Lublinie są również apteki, w których kupimy potrzebny lek przez cały dzień.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna przysługuje każdej osobie ubezpieczonej. Jeżeli boli nas ząb, gardło, ucho czy po prostu czujemy się źle – możemy odwiedzić specjalistę bez skierowania. Punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Lublinie są otwarte dla chorych codziennie od 18 do godziny 8 rano. W soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8 do 8 (całą dobę).

Wielu pacjentów mylnie uważa, że w trakcie świątecznych dyżurów mogą przyjść tylko do przypisanej na stałe do miejsca zamieszkania przychodni. Jak informuje Lubelski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, każdy pacjent może pójść do lekarza i przychodni, do którego ma najbliżej. Lekarz może udzielić porady również przez telefon a w szczególnych przypadkach, również w domu pacjenta.

W jakich przypadkach można zgłosić się do lekarza w weekend, święta bądź w nocy? W przypadku bardzo wysokiej gorączki, zaostrzenia dolegliwości choroby przewlekłej jak np. atak astmy, silne bóle brzucha i głowy. Ostra biegunka i wymioty oraz nagłe bóle kręgosłupa, stawów i kończyn.

Jeżeli lekarz przepisał danej osobie np. serię zastrzyków i kolejne przypadają w sobotę i niedzielę, takie zabiegi również można wykonać w przychodniach świadczących nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Lublinie. Należy pamiętać, że w przypadku zagrożenia życia, złamania czy podejrzenia, że wizyta u lekarza dyżurnego może niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia, należy wezwać karetkę, która przewiezie osobę do szpitala.

Gdzie do lekarza w święta? Przychodnie w Lublinie otwarte w nocy, weekendy i święta:

 • NZOZ Galen przy ul. Wapowskiego 2/3
 • NZOZ Galen przy ul. Biernackiego 9
 • NZOZ Luna Med przy al. Racławickich 23
 • Ośrodek Medyczny DMP przy ul. Projektowej 5
 • NZOZ Uni-med przy ul. Abramowickiej 2

Apteki całodobowe w Lublinie:

 • Apteka przy ul. Fabrycznej 1
 • Apteka przy ul. Filaretów 44
 • Apteka przy ul. Hempla 3
 • Apteka przy ul. Obywatelskej 9
 • Apteka przy ul. Wallenroda 2e
 • Apteka przy ul. Zana 27

Gdzie do dentysty weekend, nocy i w święta w Lublinie

NZOZ Przychodnia Specjalistyczna Hipoteczna 4 przy ul.  Hipotecznej 4.