Temat uchodźców nie schodzi z pierwszych stron gazet

i

Autor: skeeze/PD/pixabay.com Temat uchodźców nie schodzi z pierwszych stron gazet

Więcej wiedzy, mniej strachu. Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o uchodźcach, ale... boisz się zapytać [INFORMATOR]

2015-09-18 8:15

Ten temat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Czy uchodźcy przyjadą do Polski? Jeśli tak, to kiedy? Ilu ich będzie? Gdzie zamieszkają? I jakiej pomocy udzieli im nasz kraj?

Pytania mnożą się jedno za drugim, a informacyjny chaos nie sprzyja dyskusji. Narastają konflikty i napięcia, na porządku dziennym jest lęk, frustracja i niedopowiedzenia. Dlatego dziś do Państwa rąk trafia fachowy informator, który w sposób jasny i klarowny tłumaczy wszystkie najważniejsze kwestie.

Informator "Więcej wiedzy - mniej strachu - uchodźcy w Polsce" przygotowany został pod patronatem Urzędu ds. Cudzoziemców. Dzięki temu możecie mieć Państwo pewność co do jego solidności i rzetelności.

Na opublikowanie informatora zdecydowało się ponad 40 redakcji w całej Polsce. Do akcji przyłączyły się m.in. Portale ESKA INFO, Radio ESKA oraz Super Express. A grono to stale się powiększa.

Najważniejsza jest informacja

Wspólnie wierzymy, że choć w ten sposób możemy przyczynić się do poprawy jakości dyskusji na temat uchodźców. Rozmowy, jakie toczą się w Sejmie, na forach internetowych, a także na naszych podwórkach i w naszych domach nie cichną przez ostatnie dni. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, jak potrzebna jest dzisiaj nie kolejna opinia, ale – przede wszystkim – informacja.

Nasz informator nie przekonuje jednak do niczego. Nie narzuca żadnej opinii, nie manipuluje i nie przekłamuje. Przedstawia wyłącznie rzetelne fakty i definicje i udziela odpowiedzi na najważniejsze pytania. Mamy nadzieję, że jego lektura jak najlepiej przybliży Państwu tak ważny ostatnimi czasy temat uchodźców.

Informator znaleźć można m.in. na stronie Super Expressu. Zachęcamy do czytania.