BOMBA na pokładzie samolotu?! NOWE informacje ws. WSTRZĄSAJĄCEGO alarmu

2020-07-17 17:06 Marek Targoński
Dziecko zniknęło z samolotu. O czym opowiada film Plan lotu?
Autor: pixabay.com/rauschenberger

Bomba na pokładzie samolotu?! Wiadomość o rzekomym ładunku wybuchowym w samolocie lecącym z Krakowa do Londynu zmroziła i postawiła na nogi wszystkie służby. Wstrząsający alarm wywołał anonimowy mężczyzna, dzwoniąc na 112. Dziś wiemy już więcej... Między innymi to, że najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, a grozi mu osiem lat więzienia.

Taka wiadomość musiała postawić wszystkich na nogi. Brzmiała serio, a takich zagrożeń służby nigdy nie ignorują. Bomba na pokładzie samolotu z Krakowa do Londynu? Przecież gdyby doszło do eksplozji, zginęłyby dziesiątki osób...

Wstrząsającą wiadomość anonimowy informator przekazał, dzwoniąc na numer alarmowy. Szybko okazało się, że całą historię... wyssał z palca, a pasażerowie są całkowicie bezpieczni.

W grudniu ubiegłego roku mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania w Lublinie, fałszywie informując o tym, że na pokładzie samolotu lecącego z Krakowa do Londynu znajduje się bomba – informuje podkom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

BOMBA na pokładzie samolotu?! NOWE informacje ws. WSTRZĄSAJĄCEGO alarmu
Autor: KWP Lublin

I choć od wywołania fałszywego alarmu bombowego minęło już kilka miesięcy, to o sprawie nikt nie zapomniał. We wtorek autor tego „zgłoszenia” został zatrzymany przez policję. Później wszystko potoczyło się bardzo sprawnie. 60-latek z gminy Siedliszcze szybko nie wyjdzie na wolność.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 60-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze. Policjanci zatrzymali go we wtorek w miejscu zamieszkania – dodaje Czyż.

Trwa prokuratorskie śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności alarmu wywołanego przez 60-latka. Mężczyzna ma poważne kłopoty. Za kratami poczeka na proces przed sądem. Grozi mu osiem lat więzienia.