Tragiczny wypadek

Beti i Jacka wołała cisza Bieszczadów. Teraz jeżdżą po niebiańskich autostradach

2023-06-12 10:09

Chcieli wyrwać się na kilka dni od zgiełku codziennych obowiązków i ruszyć przed siebie tak, jak kochali najbardziej: za kierownicą szybkiego motocykla. Pobyć ze sobą w ciszy Bieszczadów. Okrutny los miał dla nich inną drogę. Beata B. (+34 l.) i jej przyjaciel Jacek W. (+43 l.) ujechali jedynie kilkanaście kilometrów do swego szczęścia, kiedy ich motocykle roztrzaskały się o tył skręcającej w lewo ciężarówki.

Do zobaczenia na niebieskich autostradach - takich wpisów pojawiło się w sieci po tragedii dziesiątki jeśli nie setki. Ofiary potwornego wypadku na motocyklach spędziły więcej niż pół życia. - Nabrali już pokory do siebie i sprzętu - wspominają ich znajomi. Do wypadku doszło w piątek (9 czerwca) krótko po godzinie 9 na wyjeździe z Kurowa w stronę Puław. "Beti" i Jacek jechali razem na kilka dni w Bieszczady. Z Puław, skąd pochodziła motocyklistka do miejsca wypadku jest nie więcej niż 10 km... Co się stało? Mimo wszystko jechali zbyt szybko? Zapatrzyli się na siebie? Tego nie wiemy...

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że w momencie kiedy 38-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania wykonywał manewr skrętu w lewo, w tył naczepy uderzyło dwoje motocyklistów - opowiada mł. asp. Małgorzata Skowrońska z KWP w Lublinie. - W wyniku poniesionych obrażeń kierująca motocyklem marki honda zginęła na miejscu. Pomimo podjętej reanimacji wobec 43-letniego kierującego yamahą, jego życia nie udało się uratować.

Czytaj też: Jechali skuterem na zakupy. Małżeństwo 80-latków zginęło na miejscu. "Żyli razem, umarli razem"

Kierujący scanią był trzeźwy. Skręcił jeszcze w boczną drogę i z przerażeniem patrzył, co się stało. W jednej chwili dwoje ludzi przestało żyć. - Chcę objechać świat dokoła i spróbować jazdy na każdym motocyklowym torze po drodze - mówiła kiedyś. Niestety, Beacie zostały już tylko niebieskie autostrady.

Buda Ruska. 21-latek na prostej drodze rozjechał motocyklem swojego starszego brata? Obaj nie żyją
Sonda
Czy motocykliści jeżdżą bezpiecznie?
Listen on Spreaker.