Nowe połączenie z Lublina ruszają już w marcu

i

Autor: materiały WizzAir Nowe połączenie z Lublina ruszają już w marcu

Będą loty z Lublina do Eindhoven. Bilety od 39 złotych

2015-12-29 11:20

Ponad 265 tysięcy pasażerów, nowe połączenia oraz baza operacyjna WizzAir. To w skrócie bilans trzeciego roku działalności Portu Lotniczego Lublin.  

Tylko we wrześniu z lotniska w Świdniku skorzystało prawie 30 tysięcy pasażerów. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, ponieważ już teraz połączenia ze Świdnika umożliwiają obsługę ponad 400 tysięcy pasażerów. Jest to też głównym założeniem lotniska na przyszły, 2016 rok.

Lubelska zielona fala w natarciu. Płynny przejazd przez miasto!

WizzAir zapowiedział już wcześniej nowe połączenie ze Sztokholmem, teraz uruchomił loty do holenderskiego Eindhoven. Airbus przewoźnika stoi w lubelskim porcie. Pierwsze loty już w marcu.

Szczegóły ambitnych planów lotniska zna Michał Serkiz, reporter Radia ESKA.

Pierwszy samolot na lubelskim lotnisku wylądował 17 grudnia 2012 roku. Do Eindhoven polecimy już 25 marca. Do Holandii będzie można latać dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Bilety można kupić już od 39 złotych na loty kwietniowe.

Wśród kolejnych planów Lublin Airport na przyszłe lata jest rozbudowa hali odlotów, ta ma być powiększona 1,5 m2. Całość ma kosztować 5 milionów złotych. Prace ruszą w 2017 roku.