Pesa Dart w Lublinie

i

Autor: PKP Intercity Pesa Dart w Lublinie

Pierwszy Pesa Dart na torach. Od wtorku regularnie na trasie z Warszawy do Lublina

2015-12-28 18:44

Ma być szybciej i bardziej komfortowo w trakcie podróży z Lublina do Warszawy. Od wtorku po raz pierwszy na trasę wyjadą pojazdy Pesa Dart.  

PKP Intercity wprowadza w sumie 20 takich nowoczesnych składów. Jeden z nich będzie kursował regularnie na trasie z Warszawy do Lublina. Pierwszy skład przyjedzie do Lublina dokładnie we wtorek o godzinie 19.03. Z Lublina wyruszy w środę o 5.56 rano. 

Na pokładzie pociągów Pesa Dart do dyspozycji pasażerów są przedziały pierwszej i drugiej klasy, a także wydzielona przestrzeń barowa. Pociągi zostały wyposażone w ergonomiczne fotele, nowoczesne toalety oraz klimatyzację. Przy każdym fotelu zamontowane jest gniazdko elektryczne.

Tradycyjne tablice informacyjne zastąpiły elektroniczne wyświetlacze, na których będą pojawiać się komunikaty o przebiegu trasy. Dostępny jest również nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Pociągi są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – posiadają specjalne urządzenia ułatwiające wjazd z każdej strony pociągu. Nowy tabor pojedzie maksymalnie z prędkością 160 km/h. Cały skład będzie monitorowany.