Teatr Muzyczny

i

Autor: facebook Teatru Muzycznego w Lublinie Teatr Muzyczny

Artystyczne dusze poszukiwane! Teatr Muzyczny rekrutuje [AUDIO]

2016-02-21 9:04

Teatr Muzyczny w Lublinie ogłasza nabór męskich głosów do chóru. Potrzebne głosy męskie (bas, baryton, tenor) z prezencją i zacięciem scenicznym.

Nabór ma charakter bezterminowy. Od kandydatów mymaga się predyspozycji głosowych i aktorskich, przygotowania muzycznego, dyspozycyjności oraz doświadczenia chóralnego. Lista wymogów długa, jednak Teatr zapewnia, że trud włożony w ciężką pracę zawsze przekłada sie na korzyści. Do tych najważniejszych z pewnością można zaliczyć kontakt z najwybitniejszymi postaciami polskiej estrady.

- Cierpimy na braki kadrowe. Jedny wyjeżdżają, inni przechodzą na emeryturę. Postanowiliśmy przeprowadzić nabór głosów męskich. Oczywiście mówimy o profesjonalnym śpiewaniu w chórze zawodowym. Zakładamy, że osoby, które zgłoszą się będą miały już jakieś przygotowanie muzyczne- będą czytały nuty, wyróżni ich zacięcie sceniczne, będą dobrze się czuły na scenie – mówi Iwona Sawulska, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie.

Posłuchaj, jak przebiega rekrutacja. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

- Praca chóru Teatru Muzycznego jest pracą sceniczną. Występują tam "aktorzy śpiewajacy". Dlaczego dobry głos jest aż tak pożądany? W chórach amatorskich często idzie się na ilość. Można ilością uzyskać siłę dźwięku. W chórze zawodowym to wszystko wiąże się z uszyciem kostiumu, ilością prób. Osoba, która przyjdzie musi mieć sprawny, silny głos – dodaje Sawulska.

Zgłoszenie może wysłać każdy. Należy pamiętać, że specyfika niektórych głosów różnić się będzie w zależności od wieku. Głosów basowych szukać można u panów około trzydziestki. Tenory często pojawiają sie u młodszych. Zainteresowane osoby CV mogą wysyłać na adres sekretariat@teatrmuzyczny.eu lub na adres korespondencyjny Teatru.