Afrykańskie upały na Lubelszczyźnie. Z dnia na dzień będzie coraz gorzej. Prognoza pogody: Lublin

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Takmeomeo Afrykańskie upały na Lubelszczyźnie. Z dnia na dzień będzie coraz gorzej

Afrykańskie upały na Lubelszczyźnie. Z dnia na dzień będzie coraz gorzej. Prognoza pogody: Lublin

2022-06-28 9:56

Nawet pojawiające się burze z deszczem nie ochłodzą na długo rozgrzanego powietrza. Afrykańskie upały i tropikalne noce w Polsce. W najbliższych dniach w Lublinie i w województwie lubelskim temperatura w cieniu w trakcie dnia będzie sięgać 35 stopni Celsjusza! Z dnia na dzień będzie coraz gorzej! IMGW wydał ostrzeżenie II stopnia przed upałami, bo te mogą być śmiertelnie niebezpieczne!

Afrykańskie upały w Lublinie i na Lubelszczyźnie. We wtorek (28.06) w całym regionie obowiązuje ostrzeżenie II stopnia, wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Czego możemy się spodziewać?

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 19°C – zapowiadają synoptycy IMGW.

Z prognoz wynika jasno, że w kolejnych dniach (i nocach) będzie coraz gorzej – jeszcze bardziej gorąco! Pomarańczowy alert IMGW, czyli ostrzeżenie II stopnia obowiązuje do wieczora, ale najpewniej zostanie przedłużony na kolejne dni. Nieco chłodniej – choć wciąż upalnie – ma być dopiero w weekend. Podobne ostrzeżenia obowiązują dziś we wschodniej połowie kraju.

W Lublinie i na Lubelszczyźnie może dziś zagrzmieć, ale nawet przelotne burze nie ochłodzą rozgrzanego, upalnego powietrza na długo. Co pokażą termometry dziś i w najbliższych dniach?

  • wtorek, 28 czerwca – do 34 stopni
  • środa, 29 czerwca – do 35 stopni
  • czwartek, 30 czerwca – do 37 stopni
  • piątek, 1 lipca – do 32 stopni.
Ogień, wianki i woda, czyli "Sobótka" w Lublinie

Afrykańskie upały i nieznośnie wysokie temperatury, jakich doświadczymy za chwilę w Lublinie i w województwie lubelskim mogą być bardzo niebezpieczne dla osób starszych, chorych i dzieci. Służby ratunkowe i lekarze apelują, by po południu, gdy temperatury są najwyższe, nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne, powstrzymać się od uprawiania sportu, a w domu starać się nawadniać organizm.

Afrykańskie upały na Lubelszczyźnie

i

Autor: RCB Afrykańskie upały na Lubelszczyźnie. Jak sobie z nimi poradzić?
Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?