33-letni wędkarz utonął w rzece Wieprz

i

Autor: mat. policji 33-letni wędkarz utonął w rzece Wieprz

33-letni wędkarz utonął w rzece. W sobotę odnaleziono ciało mężczyzny

2022-06-18 18:09

33-letni wędkarz utonął w rzece Wieprz w miejscowości Ciechanki Krzesimowskie (woj. lubelskie). Ciało 33-latka z Łęcznej odnaleziono w sobotę po południu (18 czerwca). Poszukiwania mężczyzny, w których brało udział m.in. kilkunastu strażaków, łodzie motorowe i pies tropiący, trwały od piątku.

W sobotę (18 czerwca) po godz. 15 zakończyła się akcja poszukiwawcza 33-latka z Łęcznej, który utonął w rzece Wieprz. Mężczyzna poszukiwany był od piątku. Jak ustalili policjanci, w czwartek po południu (16 czerwca) dwóch mężczyzn wybrało się na ryby nad rzekę Wieprz w miejscowości Ciechanki Krzesimowskie.

ZOBACZ TEŻ: BMW zderzyło się z pociągiem osobowym. Kierowca i pasażerka auta uciekli

- W trakcie pobytu nad rzeką jeden z nich udał się po drewno na ognisko w pobliskie zarośla, a następnie po powrocie zauważył jedynie na brzegu ubranie jego kolegi - poinformował kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

35-latek wyjaśnił, że nawoływał kolegę, chodząc wzdłuż rzeki, lecz 33-latka nigdzie nie było. Mężczyzna uznał, że kolega przepłynął na drugą stronę rzeki i sam wrócił do domu. Następnego dnia 35-latek udał się do mieszkania 33-latka, jednak okazało się, że mężczyzna nie wrócił do domu. Wtedy też ruszyły poszukiwania.

W akcji poszukiwawczej brały udział łodzie motorowe, kilkunastu strażaków oraz przewodnik z psem tropiący. Ciało zaginionego 33-latka odnaleziono w sobotę po południu.

Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?
Wypadek na przejeździe kolejowym w Trawnikach