25-latek wjechał  autem wprost pod szynobus! Z przodu samochodu została miazga [ZDJĘCIA]

i

Autor: KMP Zamość 25-latek wjechał autem wprost pod szynobus! Z przodu samochodu została miazga [ZDJĘCIA]

25-latek wjechał autem wprost pod szynobus! Z przodu samochodu została miazga [ZDJĘCIA]

2021-02-20 12:59

Zdjęcia, które opublikowali policjanci z KMP Zamość są przerażające! Po zderzeniu osobówki z szynobusem w miejscowości Siedliska Kolonia przednia część citroena została totalnie zniszczona. Za kierownicą osobówki siedział 25-letni mieszkaniec Zamościa. Przeczytaj szczegóły w artykule poniżej.

Siedliska Kolonia. Samochód zderzył się z szynobusem

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w piątek 19 lutego w godzinach popołudniowych na przejeździe kolejowym w miejscowości Siedliska Kolonia (gmina Zamość). Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący osobowym citroenem przejeżdżając przez niestrzeżony, oznakowany przejazd kolejowy nie zachował należytej ostrożności i wjechał pod nadjeżdżający szynobus. Jak informuje starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło kierujący citroenem, 15-letni mieszkaniec Zamościa wyszedł z tego cało. Nic się nie stało także pasażerowi podróżującemu z 25-latkiem, maszyniście oraz pasażerom szynobusu. Uszkodzone zostały jedynie pojazdy.

-Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 25-latek był trzeźwy. Trzeźwy był także 28-letni maszynista. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu szynobusowi przez kierującego osobówką. Za popełnione wykroczenie drogowe 25-latek został ukarany mandatem karnym. - informuje Dorota Krukowska–Bubiło.

Policja apeluje, by zbliżając się do przejazdu kolejowego zachowywać zawsze ostrożność i nie ignorować znaku STOP. „Zatrzymaj się i dla bezpieczeństwa własnego oraz przewożonych pasażerów upewnij się czy po torach nie jedzie pociąg. Droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu, maszynista nie może natychmiast zatrzymać rozpędzonej maszyny. Dlatego reaguj na STOP – zatrzymaj się i bezpiecznie wróć do bliskich.” - apelują policjanci.

Policjant uratował 2-miesięcznego chłopca